V Česku si všichni stěžují, kromě Slavie. Ale proč mě namíchnul Matoušek? | iSport.cz
Ladislav Vízek
31. října 2018 • 13:28

V Česku si všichni stěžují, kromě Slavie. Ale proč mě namíchnul Matoušek?

TOP VIDEA
Sterling ve Wembley hattrickem zničil Čechy. 0:5, nejhorší porážka v české historii Sterling ve Wembley hattrickem zničil Čechy. 0:5, nejhorší porážka v české historii
Olomouc - Plzeň: Obrovská šance domácích. Irgl nastřelil tyčku Olomouc - Plzeň: Obrovská šance domácích. Irgl nastřelil tyčku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Utíká to rychle, viďte? Před týdnem jsem byl na golfu a včera jsem si dal s klukama tenis. Ztloustnul jsem a běhat s tím břichem byla pěkná fuška. Nemám vůli to sundat, končil jsem totálně propocenej. Budeme se radši bavit o fotbale, to je příjemnější.V Česku si všichni na něco stěžujou a jsou věčně nespokojený. Kromě Slavie, ze které teď srší optimismus. Vede ligu, daří se jí v Evropě… Když si projedete titulky, vyčtete z nich, jaká je v Edenu pohoda. Slavia si srovnala tým po všech stránkách včetně trenéra, kluci si v kabině nezávidí. Skoro se bojím, že se snad těší i na trénink, což by byl vrchol všeho. Možná to tak ale fakt je. Líbí se mi, že slávisti netrojčí, že hrají tak často. Sám jsem vždycky radši hrál, než se mořil na tréninku. Na Slavii je to teď zajímavý.

Kanonýr Škoda se může v klidu doléčit, aniž by týmu výrazně chyběl, a hodně se mi líbí mladej Matoušek. Čekám od něj strašně moc. Nechtěl bych to zakřiknout, ale mám pocit, že vyrůstá ve velkýho fotbalistu. Mimochodem, před týdnem mě Honzík v Dánsku trochu naštval. Kodaň jsem viděl dvakrát za sebou a líbila se mi, takže jsem na ni před Slavií po delší době vsadil tisícovku. Dobře mi tak! Fotbal je někdy plnej paradoxů. V Petrohradu byla Slavia výborná a nezasloužila si prohrát, zato po „horším“ zápase v Kodani měla všechny tři body.

Upřímně, nechtěl bych hrát na slávistickou obrannou čtyřku. Brrr… Šéfuje tomu mohutná skála Ngadeu, kterej nepustil Dány nikam. Když jsem říkal, že slávisti jako jediní nefňukají, není to tak úplně pravda: i oni trochu prskali, že jsou pokopaní. Přitom nositelé toho jsou oni; dojíždějí, dorážejí a pro soupeře jsou hodně nepříjemný.

Kromě Slavie můžeme být opatrně pyšný i na Plzeň, která zahrála skvěle na Realu. Klubový fotbal nedělá ostudu, ale starý časy se zatím nevrací. To bude ještě nějakou chvíli trvat. Je fajn, že se srovnal nároďák a liga umí bejt taky jakž takž koukatelná. Trenéři říkají, že se česká liga trochu podceňuje, což je pravda. Českej fotbal teď není úplně špatnej, zaostává za tím jen vedení na Strahově. Ale o tom mluvím často, dneska si tím nebudeme kazit den, ne?

Těším se na derby. Nerad se koukám na tabulku, protože se moje Dukla nezvykle plácá na spodku, ale je mi jasný, že derby může hodně napovědět v přetahovaný o titul. Zápasy Sparty se Slavií jsou cejtit dlouho dopředu – a platí to i tentokrát. Zdenda Ščasný minule ve Zlíně šetřil hráče, což ukazuje, jakou přikládá derby důležitost.

Zase půjde o hodně. Prestiž, ješitnost, klíč od Prahy… Sparta určitě nechce selhat, protože nehraje moc extra a chce to vyvrátit. Tenhle mač jí k tomu může pomoct. I její hráči z ciziny už vědí, o co v derby o Prahu jde, takže teď to bude vážně bitva na ostří nože s ještě větším nábojem než obvykle. Snad vyhraje fotbal a ne kopaná, což se ve velkejch zápasech často stává.

Tonda Panenka mi před chvílí říkal, že favorizuje Slavii, která je v pohodě. Troufnu si říct, že pokud derby zvládne, dost se přiblíží k titulu. Jenže Spartě půjde o všechno, nesmí si nechat utéct tandem Slavia & Plzeň ještě víc. V neděli od pěti sedím přikovanej u televize a čekám válku.

Stanciu vs. Stoch: Hvězdy, co můžou rozhodnout derby. Podívejte se na jejich TOP góly!
720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud