TOP VIDEA
Příbram - Jablonec: Nádherný gól Jakuba Považance! Příbram - Jablonec 0:6 Příbram - Jablonec: Nádherný gól Jakuba Považance! Příbram - Jablonec 0:6
Baník - Karviná: Fleišman se trefil ze standardky a srovnal na 1:1! Baník - Karviná: Fleišman se trefil ze standardky a srovnal na 1:1!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vstupní duel EURO naplno odkryl české slabiny. Španělé rozmontovali hru národního týmu do šroubku. Útok i obranu, za kterou mohli gólmani Mrkva s Galiou čarovat, jak chtěli. Nevykouzlili víc, než zmírnění debaklu. Ponížili hrozící obří debakl na veliký, na úrovni šampionátu výjimečný. 15:32? To je strašně moc, rozdíl několika tříd. Češi vstoupili do vrcholu sezony, na němž chyběli tři roky, extrémně špatně.Nečekalo se, že vicemistry Evropy porazí. Ovšem důstojná partie s náznakem dramatu byla v primárním plánu. Neodehrála se, na hřišti byli jen Španělé a jejich těžší trénink. Sparing měl české dresy, z tribun slušně naplněné haly ve Varaždínu se vytrvale ozývali fanoušci z Moravy, Čech a Slezska. Byli skvělí, hráči jim však podporu nevrátili.

Ačkoliv brankář Tomáš Mrkva po zápase tvrdil, že je tým na turnaji schopen nahradit zraněného vůdce ofenzivy Tomáše Babáka, byla to spíš taktická slova směrem k posílení narušeného sebevědomí mužstva.

V pořádku, házet vidle na palubovku po prvním utkání je nemístné. Česká parta má svou sílu a umí víc, než v sobotu večer ve Varaždínu ukázala. Ve výplachu se nemusí dlouho babrat, hned v pondělí vletí na Dánsko. Protivníka španělského kalibru, možná ještě lepšího...

Každopádně, Babákova kreativita chyběla, chybí a chybět bude. Třicátníci Horák se Zdráhalou mají své limity, na střední spojce nemůžou oporu plnohodnotně nahradit. O Filipovi Jíchovi, jenž ukončil kariéru, se ani nebavme. Taková individualita se v české házené zrodila v historii jedinkrát.

Český výběr dorazil do Chorvatska jako outsider skupiny D. A zatím ji plní. Bohužel.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze