TOP VIDEA
Brno - Plzeň: Čermák propálil vše, co mu stálo v cestě a posílá hosty do vedení 0:1! Brno - Plzeň: Čermák propálil vše, co mu stálo v cestě a posílá hosty do vedení 0:1!
SESTŘIH: Lipsko - Hoffenheim 2:5. Na destrukci se gólově podílel i Kadeřábek SESTŘIH: Lipsko - Hoffenheim 2:5. Na destrukci se gólově podílel i Kadeřábek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vstupní duel EURO naplno odkryl české slabiny. Španělé rozmontovali hru národního týmu do šroubku. Útok i obranu, za kterou mohli gólmani Mrkva s Galiou čarovat, jak chtěli. Nevykouzlili víc, než zmírnění debaklu. Ponížili hrozící obří debakl na veliký, na úrovni šampionátu výjimečný. 15:32? To je strašně moc, rozdíl několika tříd. Češi vstoupili do vrcholu sezony, na němž chyběli tři roky, extrémně špatně.Nečekalo se, že vicemistry Evropy porazí. Ovšem důstojná partie s náznakem dramatu byla v primárním plánu. Neodehrála se, na hřišti byli jen Španělé a jejich těžší trénink. Sparing měl české dresy, z tribun slušně naplněné haly ve Varaždínu se vytrvale ozývali fanoušci z Moravy, Čech a Slezska. Byli skvělí, hráči jim však podporu nevrátili.

Ačkoliv brankář Tomáš Mrkva po zápase tvrdil, že je tým na turnaji schopen nahradit zraněného vůdce ofenzivy Tomáše Babáka, byla to spíš taktická slova směrem k posílení narušeného sebevědomí mužstva.

V pořádku, házet vidle na palubovku po prvním utkání je nemístné. Česká parta má svou sílu a umí víc, než v sobotu večer ve Varaždínu ukázala. Ve výplachu se nemusí dlouho babrat, hned v pondělí vletí na Dánsko. Protivníka španělského kalibru, možná ještě lepšího...

Každopádně, Babákova kreativita chyběla, chybí a chybět bude. Třicátníci Horák se Zdráhalou mají své limity, na střední spojce nemůžou oporu plnohodnotně nahradit. O Filipovi Jíchovi, jenž ukončil kariéru, se ani nebavme. Taková individualita se v české házené zrodila v historii jedinkrát.

Český výběr dorazil do Chorvatska jako outsider skupiny D. A zatím ji plní. Bohužel.

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze