TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Plzeň 1:3. Viktoria na úvod sezony otočila zápas v druhé půli
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Plzeň 1:3. Viktoria na úvod sezony otočila zápas v druhé půli
RENTGEN: Zvládne Slavia v nové sezoně lépe Trpišovského styl fotbalu? RENTGEN: Zvládne Slavia v nové sezoně lépe Trpišovského styl fotbalu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vstupní duel EURO naplno odkryl české slabiny. Španělé rozmontovali hru národního týmu do šroubku. Útok i obranu, za kterou mohli gólmani Mrkva s Galiou čarovat, jak chtěli. Nevykouzlili víc, než zmírnění debaklu. Ponížili hrozící obří debakl na veliký, na úrovni šampionátu výjimečný. 15:32? To je strašně moc, rozdíl několika tříd. Češi vstoupili do vrcholu sezony, na němž chyběli tři roky, extrémně špatně.Nečekalo se, že vicemistry Evropy porazí. Ovšem důstojná partie s náznakem dramatu byla v primárním plánu. Neodehrála se, na hřišti byli jen Španělé a jejich těžší trénink. Sparing měl české dresy, z tribun slušně naplněné haly ve Varaždínu se vytrvale ozývali fanoušci z Moravy, Čech a Slezska. Byli skvělí, hráči jim však podporu nevrátili.

Ačkoliv brankář Tomáš Mrkva po zápase tvrdil, že je tým na turnaji schopen nahradit zraněného vůdce ofenzivy Tomáše Babáka, byla to spíš taktická slova směrem k posílení narušeného sebevědomí mužstva.

V pořádku, házet vidle na palubovku po prvním utkání je nemístné. Česká parta má svou sílu a umí víc, než v sobotu večer ve Varaždínu ukázala. Ve výplachu se nemusí dlouho babrat, hned v pondělí vletí na Dánsko. Protivníka španělského kalibru, možná ještě lepšího...

Každopádně, Babákova kreativita chyběla, chybí a chybět bude. Třicátníci Horák se Zdráhalou mají své limity, na střední spojce nemůžou oporu plnohodnotně nahradit. O Filipovi Jíchovi, jenž ukončil kariéru, se ani nebavme. Taková individualita se v české házené zrodila v historii jedinkrát.

Český výběr dorazil do Chorvatska jako outsider skupiny D. A zatím ji plní. Bohužel.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze