TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty
SESTŘIH LM: Liverpool – Neapol 1:0. Postup domácích vystřelil Salah SESTŘIH LM: Liverpool – Neapol 1:0. Postup domácích vystřelil Salah
VŠECHNA VIDEA ZDE

Byla to krátká éra. Pouhé tři měsíce vydržel Vlastimil Petržela na lavičce Zlína. Byť by v klubu rád pokračoval, druhá strana ztratila zájem. Sobotní vítězný duel s Libercem (3:1) byl pro kontroverzního kouče poslední na lavičce Fastavu. Zatím to není oficiální, ale na jeho místo přijde někdo jiný. Samotný Petržela to tuší, po utkání mluvil smířlivě a věcně. S fotbalem končit nechce, cítí se fit.Ovšem dokonalé to rozhodně není. Ve Zlíně, kde mu dal příležitost jeho dlouholetý kamarád a majitel klubu Zdeněk Červenka, to záhy rozpoznali. Petržela si s sebou pořád nese tíhu rozervané minulosti, která ho limituje. Naposledy do toho vstoupil civilní soud s opavským bossem Hájkem kvůli výhružným esemeskám z dob trenérova působení v Baníku. Nepříjemnost, která s Petrželou zamávala.

První stání měl mít v den semifinále MOL Cupu s Jabloncem, klub požádal o odročení. Před deseti dny však už musel předstoupit v Opavě před tribunál a zanechalo to prý na něm stopy. Navíc ho ke konci července, těsně před startem ligy, čeká další stání. Znovu by to zasáhlo do chodu klubu, do koučovy duše.

Tyhle komplikace si Zlín, která potřebuje napravit zpackanou sezonu a postavit jednolité mužstvo, nemůže dovolit. U týmu musí být trenér bez zdravotních a osobnostních limitů. Řešit, co ho trápí, jestli všechno fyzicky a psychicky zvládá? Na to v ligovém kolotoči není prostor.

Na misi prostořekého trenéra se ale nemusí nahlížet jako na neúspěšnou. Klub v HET lize díky nečekaným výhrám na Slavii a v Mladé Boleslavi zachránil, hráči si vesměs pochvalovali jeho tréninky a cit pro fotbal. Za pochodu učil hrát tým kombinačně, hustil do něj fyzičku, každému měřil stejně. A borce to bavilo.

Pokud se čtyřiašedesátiletý Petržela dá úplně do pořádku, není pro vrcholový fotbal ztracený. Ovšem svou velkou šanci k comebacku nevyužil na sto procent.

Dominik Janošek ze Slovácka a Ibrahim Traoré ze Zlína
Dominik Janošek ze Slovácka a Ibrahim Traoré ze Zlína

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze