TOP VIDEA
PŘÍMO ZE ZÁHŘEBU: Modrič vzal při oslavách na pódium i malého fanouška PŘÍMO ZE ZÁHŘEBU: Modrič vzal při oslavách na pódium i malého fanouška
BOJ O ZÁCHRANU: Redaktoři Sportu věští černou budoucnost Příbrami a Dukle BOJ O ZÁCHRANU: Redaktoři Sportu věští černou budoucnost Příbrami a Dukle
VŠECHNA VIDEA ZDE

Byla to krátká éra. Pouhé tři měsíce vydržel Vlastimil Petržela na lavičce Zlína. Byť by v klubu rád pokračoval, druhá strana ztratila zájem. Sobotní vítězný duel s Libercem (3:1) byl pro kontroverzního kouče poslední na lavičce Fastavu. Zatím to není oficiální, ale na jeho místo přijde někdo jiný. Samotný Petržela to tuší, po utkání mluvil smířlivě a věcně. S fotbalem končit nechce, cítí se fit.Ovšem dokonalé to rozhodně není. Ve Zlíně, kde mu dal příležitost jeho dlouholetý kamarád a majitel klubu Zdeněk Červenka, to záhy rozpoznali. Petržela si s sebou pořád nese tíhu rozervané minulosti, která ho limituje. Naposledy do toho vstoupil civilní soud s opavským bossem Hájkem kvůli výhružným esemeskám z dob trenérova působení v Baníku. Nepříjemnost, která s Petrželou zamávala.

První stání měl mít v den semifinále MOL Cupu s Jabloncem, klub požádal o odročení. Před deseti dny však už musel předstoupit v Opavě před tribunál a zanechalo to prý na něm stopy. Navíc ho ke konci července, těsně před startem ligy, čeká další stání. Znovu by to zasáhlo do chodu klubu, do koučovy duše.

Tyhle komplikace si Zlín, která potřebuje napravit zpackanou sezonu a postavit jednolité mužstvo, nemůže dovolit. U týmu musí být trenér bez zdravotních a osobnostních limitů. Řešit, co ho trápí, jestli všechno fyzicky a psychicky zvládá? Na to v ligovém kolotoči není prostor.

Na misi prostořekého trenéra se ale nemusí nahlížet jako na neúspěšnou. Klub v HET lize díky nečekaným výhrám na Slavii a v Mladé Boleslavi zachránil, hráči si vesměs pochvalovali jeho tréninky a cit pro fotbal. Za pochodu učil hrát tým kombinačně, hustil do něj fyzičku, každému měřil stejně. A borce to bavilo.

Pokud se čtyřiašedesátiletý Petržela dá úplně do pořádku, není pro vrcholový fotbal ztracený. Ovšem svou velkou šanci k comebacku nevyužil na sto procent.

Dominik Janošek ze Slovácka a Ibrahim Traoré ze Zlína
Dominik Janošek ze Slovácka a Ibrahim Traoré ze Zlína

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze