Michal Koštuřík
30. října 2021 • 11:55

Trhák ze Slovácka. Svědík víru v sebe pumpuje do kabiny. Být dobrý nestačí

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Kováčův Zlatan: býval lechtivý na práci, teď může napodobit Chytila
SESTŘIH: Slavia - Sparta 2:3p. Drama rozsekl Karabec z penalty
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když před třemi a půl lety vyskládalo Slovácko druholigové Jihlavě dva miliony korun za Martina Svědíka, leckdo si klepal na čelo. Platit za přestup trenéra, kde to jsme?! Ještě aby se z toho nestal standard…Konzervativní české prostředí nechápalo, proč šetrný klub bez větších ambicí najednou investuje do kouče, který na jaře téhož roku sestoupil s Jihlavou z nejvyšší soutěže. Na hráčském trhu přitom organizace z Uherského Hradiště sahala po levném zboží, ideálně s nulovou cenovkou. A teď prásk, dva „míče“ jako náhrada za Michala Kordulu, jehož přihrávkový styl přestal nést výsledky.

Boj o nástupce byl ovšem tvrdý. Vysočina se svého odborníka nehodlala lehce vzdát. „V Jihlavě jsem byl kvůli tomu asi třikrát,“ vyprávěl nedávno Sportu manažer Veliče Šumulikoski.

Tohle nebyl klasický výběr ve stylu: Ten je volný, má nějaké jméno a zkušenosti, zkusíme ho. Fanoušci budou rádi, že jsme něco udělali… Hlubší uvažování od většiny tuzemských fotbalových funkcionářů nečekejte. Šéfové Slovácka však šli proti proudu. Tušili, že se jim nemalá investice vyplatí.

A Svědíkovi dali čas.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud