Michal Koštuřík
4. prosince 2022 • 20:30

Děti, Ježíšek Libor je tady! Pešout se odepsal sám, šéf teď musí zůstat

Vstoupit do diskuse
2
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Třinec - Sparta Praha 2:4. Hosté berou druhý bod v sérii, rozhodl Kempný
Jílek a Saňák: O zklamání ve Spartě, Priskem, tajném cíli a trenérském orgasmu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Děti obyčejně věří na Ježíška tak do osmi, devíti let. Pak pochopí, že kouzelný hodný pán neexistuje a dárky kupují rodiče. Chvíli jsou zklamaní, ale zvyknou si. Tomu, že se Libor Zábranský ještě před koncem každého roku nepostaví na střídačku, nevěří ani ty nejmenší děti z mateřské školy Kometka.Už je tam. Zase.

V létě se boss brněnského hokeje zapřísahal, že tuhle sezonu opravdu ze své kanceláře nesestoupí. Mluvil o vyčerpání, stresu, hromadě jiné práce. Najal si Martina Pešouta z Karlových Varů a doufal, že bude stačit, když bude tým řídit svrchu a na interních poradách. Stavba kádru stejně šla jako vždy za ním. V tomto směru se nic nezměnilo. Posily vybral, odsouhlasil, dohodl podmínky. Jeho majetek, jeho zodpovědnost.

Šestapadesátiletý Pešout dostal od šéfa hráčský materiál, se kterým měl pracovat a herní systém, v základních bodech okopírovaný od české reprezentace pod Finem Karim Jalonenem.

V říjnu to fungovalo, Kometa vítězila. Vše v pořádku? Zdánlivě. Většinově šlo o těsné, vydřené triumfy, pod kterými byli zásadně podepsány vynikající přesilové hry a skvělí brankáři Furch s Čiliakem. Mělo to být varování. Ale řešte něco, když kupíte body ve velkém a stoupáte tabulkou skoro až na vrchol…

Jenže od listopadu se začaly kupit porážky, občas to byly vyloženě debakly. 1:5 v Litvínově, 0:5 s Libercem. Odešly přesilovky, střelba obecně. Chyb vzadu přibývalo, gólmani už nebyli neprůstřelní.  

A Mr. Kometa se už na to nemohl dívat. Vycítil, že přišel jeho čas.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Vstoupit do diskuse
2
Články odjinud


Články odjinud