Neznalost pravidel neomlouvá. Na Bořilovo vykartování se mělo reagovat | iSport.cz
23. června 2021 • 14:21

Neznalost pravidel neomlouvá. Na Bořilovo vykartování se mělo reagovat

Vstoupit do diskuse
28
TOP VIDEA
Sparta proti Monaku narazila na strop. Co chybělo Hložkovi? Vácha řešil jeho ideální roli
SESTŘIH: Sparta padla na Letné s Monakem 0:2 a Liga mistrů se jí vzdálila
VŠECHNA VIDEA ZDE

KOMENTÁŘ MICHALA KVASNICI | Pokud byste před EURO chystali vědomostní kvíz pro fotbalové fanoušky, zřejmě by vám tam nechyběla otázka na počet žlutých karet znamenající nucenou jednozápasovou stopku. Byla by to tzv. otázka zadarmo, nízce obodovaná, protože odpověď (samozřejmě dvě) je všeobecně známá. A přece na té nejvyšší úrovni vidíme, že ani profíci si tuto vědomostní banalitu nejsou schopni pohlídat. Jinak by se nemohlo stát to, co předvedli Češi proti Anglii. Bořilův náhradník to bude mít bez herní praxe v osmifinále zbytečně o dost složitější.Jedna polovina národa z toho má srandu, tu druhou spíš neznalost elementárních turnajových pravidel děsí. K té se přidávám a nepřestávám kroutit hlavou.

Jak trenér Jaroslav Šilhavý, tak bek Vladimír Coufal přiznali, že nevěděli o léta staré rovnici „dvě karty na EURO = jeden zápas stop“, která pro Jana Bořila znamená osmifinálové volno.

„V kabině teď zkoumáme, zda je opravdu ze hry. Ale spíše to vypadá, že nebude hrát a do boje bude muset někdo jiný,“ řekl trenér.

„Vím, že se o tom bavili kluci v kabině, ale já vůbec nevím, po kolika kartách se stojí,“ dodal obránce.

Byť reprezentace následně výroky zachraňovala tím, že šlo pouze o komunikační nešikovnost, jde o jednoznačné podcenění situace. Stejně jako nedávné Coufalovo obutí proti Chorvatsku...

Na vrchol sezony (pro některé celé kariéry) přece musíte být stoprocentně připraven ve všech ohledech, jedině tak lze předejít problémům.

Kdyby realizační tým o možném disciplinárním trestu věděl, asi by sice Pavla Kadeřábka (či Aleše Matějů) neposlal na Anglii od první minuty, ale po Bořilově žluté (61. minuta) ano. Nebylo na co čekat.

Potenciální náhrada mohla dostat půlhodinu na rozkoukání, v osmifinále by se cítila líp. Komentátory to napadlo hned, kouče nikoli.

Takhle půjde (pravděpodobně) Kadeřábek do klíčového duelu z voleje po měsíční pauze od posledního zápasu v bundeslize, protože na kempu v Itálii ani v Praze s Albánií nedostal taky ani minutu, což platí i pro Matějů, jenž hrál naposledy dokonce na začátku května...

Typické češství a zbytečný risk, ať už pochybili trenéři, hráči, vedoucí mužstva Tomáš Pešír či manažer Libor Sionko.

Detaily dělají vítěze.

 

Vstoupit do diskuse
28

Letní olympijské hry Tokio 2020

Letní olympijské hry 2021 se v Tokiu konají od pátku 23. července do neděle 8. srpna. Na olympiádě se rozdá přes 300 sad medailí, česká nominace čítá 116 jmen.

Olympijské hry ONLINE Program LOH Výsledky Češi na LOH Česká olympijská kolekce Sporty a disciplíny Průvodce OH Tokio 2021 Basketbal na LOH 2021 Tenis na LOH 2021 Olympijské symboly Historie OH

Čeští medailisté v Tokiu: Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková (1. místo), Lukáš Krpálek (1. místo), Jiří Prskavec (1. místo), Jiří Lipták (1. místo), David Kostelecký (2. místo), Lukáš Rohan (2. místo), Markéta Vondroušová (2. místo), Alexander Choupenitch (3. místo) ~ Medailové pořadí LOH 2021

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud