Kyselova kabela aneb Extraliga si musí říct, zda utiší Halase | iSport.cz
Miroslav Horák
17. listopadu 2014 • 17:18

Kyselova kabela aneb Extraliga si musí říct, zda utiší Halase

Vstoupit do diskuse
0
Kašík se snaží zalehnout kotouč před litvínovskými útočníky
TOP VIDEA
SESTŘIH: Barcelona - Bayern 2:8. Brutální debakl! Německý tým je v semifinále
Nejlepší přestupová období historie: Kdy se nejvíc zaskvěly Barca nebo AC Milán?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jsem dalek tvrzení, že extraligoví rozhodčí jsou jeden vedle druhého neumětelové a největší škodnou českého hokeje. Tak to není. Do svědomí by si měli sáhnout i samotní hokejisté a trenéři, někteří své chyby rádi a bez uzardění schovávají za pruhované omyly, místo toho aby otevřeně přiznali vlastní pomýlení, kvůli nimž ztratili zápas. Alibi často používané, ovšem o to hloupější. V cizině by drželi ústa zamčená, doma štěkají a brblají.To však zároveň neznamená, že bychom měli být k sudím neteční, shovívaví a litovat je, že pracují pod nesnesitelným tlakem (názor šéfa komise Pavla Halase), zatímco jinde po Evropě mohou pískat v klidu a všeobecným respektem okolí. Že hlavně kvůli tlaku médií či snad diváků nejsou schopni odevzdávat stoprocentní práci. Výhovorky, jak říkají Slováci.

Extraligový hokej má nový případ, který jen tak nevyšumí. Tahle „Kyselova kabela“ sice žádnou hokejovou chobotnici nepřinese, neboť i sám litvínovský manažer přiznává, že důkazy o korupci zlínského klubu k sudím nevlastní a ani vlastnit nebude. Pod Krušné hory přinese v brzké době pokuty za nepodložená a tím pádem poškozující vyjádření.

Ale nejen to. Co je podstatné, konečně snad přinese do éteru debatu, která rozproudí stojaté vody ve spolku extraligových sudích. Že je jejich výkonnost neuvěřitelně kolísavá, metr nejednotný, minely nemístné, to snad při troše sebereflexe uznávají už i ti, co píšťalky pravidelně vkládají do úst. Podle šéfa komise rozhodčích Pavla Halase se někteří na ledě i špatně pohybují, což má za následek špatné postavení arbitrů a kupící se bágl jejich prohřešků.

Jsem zvědavý, jak dlouho svazovým ministrům vydrží trpělivost. Otázka Halasovy budoucnosti u kormidla musí šéfům hokeje vrtat hlavou. I kdyby veškeré kroky pruhovaného lídra byly míněny dobře, účinné rozhodně nejsou. Takže?

Litvínov zuří na sudí ve Zlíně: Faul, který nebyl, a vyloučený, který nehrál

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud