Je reakce Ligy mistrů vůči Hradci přehnaná? ANO! Soutěž nemá sebevědomí | iSport.cz
Miroslav Horák
21. září 2017 • 14:30

Je reakce Ligy mistrů vůči Hradci přehnaná? ANO! Soutěž nemá sebevědomí

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Všech 69 gólů Slavie: Podívejte se na Hušbauerovy rakety a další parádičky
Lídr Slavie Stanciu: V Česku jsem díky Trpišovskému
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hradecký boss Miroslav Schön si v branži velmi svižně vysloužil nálepku kontroverzní a rizikové postavy. S ničím se moc nemaže, co mívá na srdci, to plynule přechází na jazyk. Není zručným diplomatem, ani nechce, odmítá jím být.Zakládá si na rychlém řešení situací, nezřídka kontroverzním, třeba při vetaci sudích v „přímém přenosu“. Chůze kolem horké kaše není pro něj. V prostředí, kde se houfy manažerů, trenérů a dalších figur bratříčkují, usmívají a pak na sebe klidně ušijí boudu, je specifickým druhem. Takže jakmile na téma nedokonalostí Ligy mistrů řekne svoje právě on, má to ohlušující sílu vybuchlé pumy. Zase ten drzý Schön! Že přitom jako jeden z mála dokáže vylézt z alibistické nory s nikoli ojedinělými názory, je věc druhá. Nejedni smýšlí podobně, drží však basu s vizí osobního prospěchu. Přitom zklamání z „progresu“ CHL je například ve Skandinávii známé, pouze nebylo tak hlasitě ventilované.

Rozumím tomu, že v ústředí Champions League nad Schönovými výtkami prskají, vždyť královéhradecký Mountfield je součástí projektu a očekávání loajality je logické. Na druhou stranu, způsob násilného vynucování si poslušnosti na leccos ukazuje.

I na to, že CHL postrádá potřebné sebevědomí. Sama nejspíš ví, že v této chvíli už měla být dál. Na tučnějších odměnách, na vyšším levelu celoevropského zájmu i respektu.

To neplatí, a tak jiné řešení než rákosku po ruce nemá.

POLEMIKA Jakuba Hlaváče: Je reakce Ligy mistrů vůči Hradci přehnaná? NE! Ani Schön by nemlčel

Hradečtí hokejisté se radují ze vstřelené branky
Hradečtí hokejisté se radují ze vstřelené branky

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud