Voráček rozjel sezonu na 0+147. Ale o čísla nejde. Krakonoš musí Flyers dovést do play off | iSport.cz
Miroslav Horák
15. října 2017 • 16:08

Voráček rozjel sezonu na 0+147. Ale o čísla nejde. Krakonoš musí Flyers dovést do play off

TOP VIDEA
Velký rozhovor: Theo Gebre Selassie o konci v repre a návratu domů
Nejpodceňovanější hráči extraligy? Flek, Lenc, ale i Jelínek nebo Krošelj
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejový Krakonoš Jakub Voráček nerozjel sedmou sezonu u Flyers vůbec zle, asistence nabírá jako housky na krámě. Pokud nezvolní a setrvá v nastaveném kvaltu, na konci sezony zaúčtuje úctyhodných 147 přihrávek. A zároveň i bodů, neboť na přesné zacílení stále čeká, víc v tomto směru věří svým parťákům z formace Girouxovi a Couturierovi.Náběr některých bodů nebyl tolik namáhavý, ovšem řada z přihrávek měla oči a překvapivý účinek na opařeného soka. Voráčkovy pasy zkrátka stály za to, třeba jako sobotní úžasná pobídka Waynu Simmondsovi před odkrytou branku v duelu s Capitals. Až ryšavý vousáč srovná mušku – zatím třináctkrát pálil nadarmo – může znovu atakovat metu dvaceti gólů. Lépe řečeno, v jeho pozici je to nutné minimum. Celkově by mu stávající sezona měla hodit okolo 80 bodů. Znovu, pro hráče s aktuální roční mzdou přesahující 8 milionů dolarů je to odpovídající počin.

Co je však klíčové, organizaci Flyers jsou Čechovy čísla docela putna, respektive nejsou všechno. Od štědře placeného lídra (kontrakt na 66 milionů dolarů) požadují místenku do play off. Po Voráčkově nástupu k Flyers hoši z Wells Fargo Center jenom jednou přelezli první kolo, a to hned v ročníku 2011/12, jenž tu byl pro kladenského rodáka premiérovým a neměl klíčovou roli. Posléze se Philly v bojích o Stanley Cup třikrát vůbec neukázali. Na jaře tam být musí. Není jiná možnost. Prostě ne, žádná shovívavost.

Jinak je docela reálné, že klub přehodnotí strategii a vsadí na postupnou přeměnu kádru. Takovou, že by brány podniku mohl opustit jeden ze značkových hráčů. Giroux, anebo Voráček. Klauzule, neklauzule.

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Herní počítače na Heuréka.cz * Herní sluchátka na Heuréka.cz * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud