Liberci vyrostl nepřítel. Z hradeckého Mountfieldu se může osypat | iSport.cz
Miroslav Horák
13. ledna 2019 • 19:22

Liberci vyrostl nepřítel. Z hradeckého Mountfieldu se může osypat

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sparťané regenerovali po zápase. Kotal chválil hřiště, Rosický pozoroval
Jágr varuje: Jestli současná opatření budou pokračovat, sport skončí!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když se míní hokejové derby v extralize, pro vedoucí tým z Liberce je to střet s nedalekou Mladou Boleslaví. Pro další elitní celek z Hradce Králové to bývá válka se sousedem z Pardubic. Tedy zatím tomu tak stále ještě je… Pokud je však řeč o nové rivalitě, jež neustále roste a která je neméně vypjatá než vyjmenovaná derby, jsou to partie Mountfieldu s Bílýmy Tygry. V neděli odpoledne padl další úkaz o výživné zábavě.Vzájemné bitvy mají parametry play off, jede se na maximum od začátku do konce. A třeba z pohledu Radka Smoleňáka jde o nejlepší zápasy v sezoně, plné náboje a emocí. Sám nosí v hlavě nesmazatelnou jarní zkušenost, kdy Mountfield vyprovodil Tygry ze čtvrtfinále bojů o Masarykův pohár a on hrál klíčovou roli.

Hrálo se na sedm duelů, každý měl svůj velký příběh. Emoce rozjitřené, vyšponované na nejvyšší level. Zákulisní boj obou táborů se postupně přesunul i na stránky novin a webů, třeba když kouč Filip Pešán zkusil vyprovokovat hradecké aktéry názorem, že ochotně padají k zemi. Úplně se to nepovedlo, ale o to nejde. Mnohem víc o to, že se zkouší různé zbraně.

Téměř vyhranou sadu pak Liberec ztratil poté, co přihlížel dvěma vítězným Smoleňákovým gólům, jež otočily sérii z 2:3 na 4:3 pro Hradec. Na pozoru se při té při mají i extraligoví revizoři, zkoumající zda aktéři dodržují pravidla „náhubkového“ zákona a v den utkání nekomentují verdikty arbitrů. Tady mají hokejoví policajti pokaždé pré.

Symbolikou žhavých soubojů jsou vzájemné bojůvky Smoleňáka s obráncem a bývalým reprezentantem Ladislavem Šmídem . Jdou po sobě přísnými zákroky, ještě více pak hláškami. Zápas co zápas. Výborné koření. Jako v neděli. Když jsou na ledě, vědí o sobě a pokud dojde na melu, vždycky je v ní najdete, často ji rádi zinscenují. V tomhle je Smoleňák zkušený mistr, přiznává sám Šmíd.

Pod Bílou věží dobře vědí, že hráčská kvalita je na liberecké straně. Kdyby se soutěžilo jen tou, Tygři mají navrch. V neděli byli hosté padesát minut lepší, měli drtivou převahu, celkově vypálili padesátkrát, sok ani ne třicetkrát. Výsledek? 3:1 pro Mountfield…

Vydržet poctivě bránit, lehat do střel, ani na vteřinu nevypnout mysl, být trpělivý, vyvést rivala z míry a čekat na svoji šanci. To je hradecká cesta, která otravuje a drolí liberecký kumšt, na který se krásně dívá, ale může jednou za čas selhat. Ne, co se v neděli dělo na hradeckém ledě, nedělo se poprvé.

Přijít k sobě oba týmy v play off? Fanoušek Hradce si může mnout ruce, nejsem si vůbec jistý, zda ten liberecký… Setkání s Hradcem v boji o titul je setkání s vyrážkou, co svědí a kde mastičky nezabírají.

SESTŘIH: Mountfield HK - Liberec 3:1. Domácí otočili zápas v poslední třetině

Mountfield HK - Liberec: Je rozhodnuto, prázdnou branku trefil Zámorský, 3:1

Mountfield HK - Liberec: Domácí jdou do vedení, trefil se Chalupa, 2:1

Mountfield HK - Liberec: Je vyrovnáno. Paulovič dostal puk za Willa, 1:1

Liberecký bek Ladislav Šmíd si užívá vstřelenou branku se spoluhráčem Lukášem Krenželokem
Liberecký bek Ladislav Šmíd si užívá vstřelenou branku se spoluhráčem Lukášem Krenželokem

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud