Miroslav Horák
21. února 2022 • 15:40

U Jágra doma v Pittsburghu na obědě s bábovkou. Ty vole, nezouvej se

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Famózní bitva! Muchová ve finále Roland Garros padla, slaví Šwiateková
Hovorka bilancuje po kariéře: Mám před sebou čistý stůl. Co řekl o potyčce s Kangou?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na zážitky s Jaromírem Jágrem u příležitosti jeho nedávných padesátin vzpomínají redaktoři deníku Sport. V článku pro iSport Premium si přečtěte, jak Miroslav Horák vyrazil v únoru 1999 do Pittsburghu na velký rozhovor s tehdejší velkou hvězdou NHL a při té přiležitosti došlo také na oběd.



Přestože od té doby uplynulo skoro čtvrt století, pamatuju si to jako dnes. Aby ne, málokdy se vám poštěstí, aby vás Jaromír Jágr pozval k sobě domů na oběd.

Vstupenkou do jeho obydlí nebyla ani tak pár roků trvající známost a vzájemný respekt (z mé strany určitě), jako spíš kumšt neztratit se v lesích na předměstí tehdy ocelového Pittsburghu, kde hokejová ikona zapustila své kořeny. Myslím, že dodnes mu barák patří.

Sport Magazín k Jágrovým padesátinám objednávejte na iKiosek.cz ZDE>>>


Píše se únor roku 1999, končí dopolední fáze v tréninkovém komplexu Penguins, čekám s vypůjčenou hondou vzadu na místě, kde parkují hráči. Předběžná dohoda s Jágrem byla daná, ale víte, jak to je, opatrnosti není nikdy nazbyt. Většina českého hokejového společenství už je pryč, včetně Martina Straky , Jiřího Šlégra , Roberta Langa a Jana Hrdiny.

Vtom ze dveří haly vykročí Jágr i jeho osobní kouč Marian Jelínek. „Jeď za námi. Když se udržíš, tak dobrý, když ne, máš smůlu,“ rozesmála se osmašedesátka. Držet se jeho stříbrného mercedesu S500 nakonec bylo o dost snazší než pro všechny beky NHL uhlídat vlasatého maestra.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud