Tohle je jiná Plzeň. Musí se poučit, povinně bych jim pustil Liverpool | iSport.cz
12. srpna 2019 • 15:26

Tohle je jiná Plzeň. Musí se poučit, povinně bych jim pustil Liverpool

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sparťanské legendy přišly popřát Jiřímu Novotnému k padesátinám
Sestry Plíškovy ve dvojrozhovoru: Nelezou si na nervy? Co nutí Kristýnu dělat její přítel?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Máme za sebou první zápasy třetího předkola Evropské ligy. Působil jsem ve všech třech klubech. Ve Spartě kdysi jako asistent, v Boleslavi a v Plzni jsem byl hlavní trenér. Mám k těmto týmům tedy blíže a stále je sleduji s velkým zájmem. K Mladé Boleslavi a Spartě se vyjádřím krátce: Středočeši byli - v problémech se topící - Steaue více než rovnocenným soupeřem. Takto slabý rumunský celek, chcete-li FSCB, jsem ještě neviděl. Pokud Boleslav naváže na nedělní výkon se Spartou a zvládne pokrýt nejnebezpečnějšího hráče Florinela Comana, tak postoupí.Sparta ztratila neuvěřitelně lehce vítězství proti podprůměrně hrajícímu Tranbzonsporu, který zapnul až v závěru a odvezl si luxusní výsledek. Pro inovovaný tým s novým trenérem je to hloupé a zbytečné klopýtnutí na cestě budování sebedůvěry a stability.

Dalším potvrzením této skutečnosti bylo utkání v Mladé Boleslavi. Na horké turecké půdě není nic ztracené, nicméně s triviálními chybami v defenzivě to nepůjde.

Víc se zaměřím na Plzeň. V Bruselu uhrála výsledek, který byl lepší než předvedená hra. Tím pádem je šance na postup stále veliká. Věřím, že i po výbuchu proti Slovácku je Viktorka schopná se doma zmobilizovat, a postoupí.

Antverpy s pouhými třemi Belgičany v sestavě jsem viděl v úvodních ligových zápasech a myslím, že vinou respektu k Plzni vytloukly z duelu menší kapitál, než mohli.

Mají kvalitní ofenzivu a v domácí soutěži hráli jinak, mnohem odvážněji. Naopak mě překvapili velmi poctivou a bezchybnou defenzivou. Není to poháry ošlehané mužstvo, proto soudím, že s vnitřním respektem a nejistotou přijedou i do Plzně.

Viktorka má tedy stále šance, ovšem bude muset začít hrát jinak. V Belgii měla výrazně vyšší držení míče, ale nebyla vůbec nebezpečná. Proč? Její hra byla pomalá, málo agresivní, presink slabý, málo intenzivní, z logiky věci pak nenutí soupeře k chybám.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud