Plzeň? Rutina, zamávala s ní nejistota. Varování pro Spartu i návod od Slavie | iSport.cz
24. srpna 2020 • 12:25

Plzeň? Rutina, zamávala s ní nejistota. Varování pro Spartu i návod od Slavie

Vstoupit do diskuse
3
TOP VIDEA
iSport podcast: Byla penalta proti Slavii zářez, nebo sudí neměli jinou možnost?
Palát chce pohár přivézt do Čech. Jak prožíval bublinu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

KOMENTÁŘ MIROSLAVA KOUBKA | Máme za sebou první kolo nového ročníku FORTUNA:LIGY. Kolo, jež kompletně odolalo tvrdému ataku koronaviru odhalenému v sedmi případech! Jak neuvěřitelně paradoxně vyznívá v tomto kontextu skutečnost, že před pár týdny se liga kvůli pouhému jednomu případu nedohrála a třeba pražské Dukle se nesmírně ublížilo. Vím, byla jiná pravidla. Naštěstí konečně zvítězil zdravý rozum, jinak by dříve, nebo později na všech úrovních zanikl veškerý soutěžní sport a nám by nezbylo než chodit, běhat a jezdit na kole někde v lese.

Ročník otevřel páteční duel v Plzni. Výsledek proti Opavě (3:1) pro domácí vyzněl celkem jasně, obraz hry ale nikoliv. Herní projev Viktorky připomínal výkony ze silně kritizované éry před příchodem trenéra Guľy.

Tedy mdlé, bez pohybu, tempa, rychlosti. Jenom rutina a profesura. Naopak odvážní, draví a sympaticky aktivní Opavané mohou litovat ztráty stopera Hnaníčka a zbytečné nepozornosti v oslabené obraně, která je v závěru poločasu připravila o vedení a hlavně jednoho hráče v poli. (vyloučený Hrabina)

Plzeň musí ve středu v Alkmaaru podat úplně jiný výkon, jinak by vstup do kvalifikace o Ligu mistrů nedopadl dobře. Přesto bych se chtěl Západočechů vzhledem k okolnostem, které zápasu předcházely, zastat.

Dozvědět se až čtyři hodiny před utkáním, jestli vůbec hraju, a mít zároveň v hlavě obavu o osud veledůležitého utkání na holandské půdě, to nemá se správnou koncentrací na ligový zápas nic společného. To by zamávalo s každým.

Pražská „S“ vstoupila do ligy výsledkově impozantně, ale každé trochu jinak. Sparta smetla Brno za poločas, kdy domácí při setkání s prvoligovou realitou zaplatili daň z nervozity, samozřejmě nižší individuální kvality a také z taktické nevyzrálosti.

S rozestavením Sparty 3-5-2 si první poločas nevěděli rady, jako by se na něj ani nepřipravili. Sparta dostala naivitou domácích prostor tam, kde ho přesně potřebovala, a vysokou efektivitou trestala. Druhá půle byla ze strany Brna již v pořádku a vyhrála ji 1:0.

Pomohl k tomu i výkon Sparty, která pod dojmem jisté výhry podvědomě ubrala 

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
3

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud