13. ledna 2022 • 17:10

Hokejová tiskovka: neprofesionalita a arogance. K novinářům i hráčům

Vstoupit do diskuse
12
TOP VIDEA
SESTŘIH: Kometa Brno - Liberec, 1:4. Obrat Tygrů řídil Zachar dvěma góly
PĚT klubů nigérijské střely. Připomeňte si český příběh Fortune Basseyho
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pokud jste online tiskovku národního týmu prošvihli, o hodně jste přišli. Už úvod stál za to. Svazový mluvčí ji odpíchnul dotazem na trenéra Filipa Pešána, co říká na vyjádření prezidenta Tomáše Krále, že bude mít v Pekingu nůž na krku. A tím krásně připravil pozitivní atmosféru celé konference.Šlo o nejdůležitější nominaci v poslední čtyřletce. Jeden by čekal, že taková událost ponese olympijské dekorum. Bude mít punc profesionality a jakési pozitivní společné nálady před velkým turnajem. Nic takového si ale nikdo ze sledujících odnést nemohl.

Na většinu otázek Pešán reagoval podrážděně, arogantně. Jako obvykle kolem sebe kopal. Že je prý novináři odvoláván od první minuty ve funkci, jestli někdo čeká, že na tiskovce odkryje herní taktiku, nebo že by Milan Antoš neměl práci, kdyby nebyl kritický. Na dotazy na konkrétní hráče pak Petr Nedvěd odpovídal maximálně vyhýbavě. Mluvil, ale neřekl nic. Úroveň tiskovky vlastně přesně odrážela stav a atmosféru v českém hokeji.

Se zmíněnou arogancí souvisí i to, že hráčům samotným o olympijské nominaci nikdo dopředu neřekl. Dozvěděli se o ní tak, že ve čtvrtek ve dvě seděli u počítačového streamu. „Není na pořadu dne, abychom obvolávali každého hráče, který je nominovaný,“ říkal Nedvěd. To jako vážně?

Jasně, Ivan Hlinka nebo Vladimír Růžička to dělali stejně, jenže teď je jiná doba. Nejde o žadonění u hráčů, doprošování se, aby na Hry jeli. Vůbec. Jen bych v současné vinou covidu tolik nervózní a nestálé době čekal, že právě s hokejisty bude komunikováno jinak. Přijmout účast teď je diametrálně jiné než před čtyřmi lety. Není to samozřejmost.

ONLINE PŘENOS - ZOH 2022 ...
Všechny dny
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě Česká účast
Ester Ledecká Ester Ledecká Hokejová reprezentace Hokejová reprezentace Markéta Davidová Markéta Davidová Martina Sáblíková Martina Sáblíková
Obnovit
8:59
Dnes
 

Tradiční zkoušení olympijské kolekce při jejím přebírání už sportovci před cestou do Pekingu nezažijí. V pražské Chuchli výbavu jen převezmou venku připravenou v tašce. Opatření Českého olympijského výboru (ČOV) je reakcí na rychle se šířící variantu koronaviru omikron. Olympijský výbor konzultoval postup s hygieniky a dalšími odborníky. „Je škoda, že jim nemůžeme plně dopřát předolympijskou atmosféru, ke které přebírání kolekce patří, ale náš cíl je jasný, ochránit sportovce a minimalizovat nebezpečí nákazy. Vedle toho je ale nutné, aby se všichni členové výpravy vyhýbali jakýmkoliv rizikovým kontaktům a dbali na sebeizolaci. Nejdůležitější je, aby se olympionici i členové doprovodu dostali v pořádku do dějiště her,“ uvedl šéf českého týmu Martin Doktor v tiskové zprávě.

Zprávy ze dne 18. 1. 2022
17:12
Včera
 

SKOKY NA LYŽÍCH: Skokan na lyžích Simon Ammann se jako první švýcarský sportovec představí posedmé na olympijských hrách. Čtyřicetiletý čtyřnásobný olympijský šampion je v nominaci na soutěže v Pekingu a sedmý start pod pěti kruhy si připíše jako teprve třetí skokan na lyžích v historii.

„Simon Ammann je výjimečný fenomén švýcarského sportu a jsme rádi, že ho můžeme posedmé přivítat v olympijském týmu,“ řekl šéf švýcarské olympijské výpravy Ralph Stöckli. Rekordmanem mezi skokany na lyžích i mezi účastníky zimních olympiád vůbec je Noriaki Kasai, který má na kontě osm startů pod pěti kruhy. 

Zprávy ze dne 18. 1. 2022
16:58
Včera
 

SKOKY NA LYŽÍCH: V týmu norských skokanů na lyžích se dva týdny před začátkem olympijských her v Pekingu objevil koronavirus. Pozitivní testy měli Daniel-Andre Tande a Fredrik Villumstad, do karantény musel preventivně zamířit i vítěz posledních dvou individuálních závodů Světového poháru Marius Lindvik.

Zprávy ze dne 18. 1. 2022
15:02
Včera
 

HOKEJ: Devět hráčů z české extraligy se dostalo do nominace hokejistů Slovenska na únorové olympijské hry v Pekingu. V týmu kanadského kouče Craiga Ramsayho je po třech zástupcích z Třince a Komety Brno. V kádru jsou dva sedmnáctiletí talenti - obránce Simon Nemec z Nitry a útočník Juraj Slafkovský z TPS Turku, kteří už startovali na loňském mistrovství světa v Rize.  Slováci vstoupí do turnaje ve čtvrtek 10. února proti Finsku. V dalších duelech základní skupiny C se utkají o den později se Švédskem a v neděli 13. února s Lotyšskem. Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 18. 1. 2022
11:47
Včera
 

Dělníci dokončují poslední úpravy, na sjezdovkách se vyrábí umělý sníh a vše obchází strašidlo omikronu. 17 dní před zapálením olympijského ohně přesvědčuje Peking svět, že je na megalomanskou akci perfektně připravený. Více o stavu příprav před OH čtěte ZDE>>>

V Číně na olympioniky čeká 12 sportovišť ve třech oblastech spojených rychlodráhou. Maskoti ZOH v Pekingu V Číně na olympioniky čeká 12 sportovišť ve třech oblastech spojených rychlodráhou.
Zprávy ze dne 18. 1. 2022
11:23
Včera
 

BOBY: Na zimních olympijských hrách bude znovu po 24 letech startovat jamajský čtyřbob. V Pekingu bude mít karibská země zastoupení dokonce ve třech disciplínách, protože kvalifikační kritéria splnil také dvojbob a ženský monobob, který bude v Číně slavit premiéru pod pěti kruhy. „Jamajko, máme bobový tým na cestě do Pekingu. Bude to oheň na ledě,“ uvedl jamajský svaz na Twitteru. „Je to poprvé, co se Jamajka kvalifikovala do tří bobových olympijských soutěží,“ konstatoval.

Zprávy ze dne 17. 1. 2022
22:09
17. 1. 2022
 

HOKEJ: Rusko má v širší, sedmatřicetičlenné nominaci na olympijské hry v Pekingu sedm majitelů zlatých medailí z Pchjongčchangu. Šanci zopakovat triumf mohou mít v týmu kouče Alexeje Žamnova obránci Vjačeslav Vojnov z Dynama Moskva, Jegor Jakovlev z Magnitogorsku a Nikita Něstěrov s útočníky Sergejem Andronovem a Michailem Grigorenkem z CSKA Moskva a dalšími forvardy Nikitou Gusevem z Petrohradu a Vadimem Šipačovem, Vojnovovým klubovým spoluhráčem.

Zprávy ze dne 17. 1. 2022
21:34
17. 1. 2022
 

HOKEJ: Čtyři hráči z české extraligy jsou v širší, jednatřicetičlenné nominaci hokejistů Lotyšska na únorové olympijské hry v Pekingu. Do výběru kouče Harijse Vitolinše, z kterého vypadne při uzavřením kádru ještě šest hráčů, se dostal obránci Uvis Janis Balinskis z Litvínova, Roberts Mamčics ze Zlína a útočníci Martinš Dzierkals z Plzně a Roberts Bukarts z Vítkovic.

Zprávy ze dne 17. 1. 2022
15:02
17. 1. 2022
Hokejová reprezentace

HOKEJ: Hokejová reprezentace dnešním úvodním tréninkem odstartovala přípravu na olympijský turnaj v Pekingu. V pražské O2 areně se pod dohledem kouče Filipa Pešána připravovala trojice hráčů z přerušené Kontinentální ligy, na výsledek testu ještě čeká útočník Lukáš Sedlák z Čeljabinsku. Další hráči KHL se budou postupně připojovat během týdně po vyřízení klubových a osobních záležitostí.

Zprávy ze dne 17. 1. 2022
14:33
17. 1. 2022
 

Bobisté budou mít na olympijských hrách v Pekingu jeden dvojbob a jeden čtyřbob. Druhý dvojbob se kvalifikovat nepodařilo. Zkompletovanou nominaci mají od neděle biatlonisté, premiéru na hrách pod pěti kruhy zažije Milan Žemlička.

Zprávy ze dne 17. 1. 2022
13:29
17. 1. 2022
 

Vstupenky na zimní olympiádu v Pekingu, která začne 4. února, budou distribuovány „vybraným“ skupinám lidí a nebudou kvůli covidu-19 prodávány běžné veřejnosti. S odvoláním na organizační výbor o tom dnes informovala agentura Reuters. Organizátoři ZOH už oznámili, že na hry nebudou moci přijet žádní zahraniční diváci. Jde o další z kroků, kterými se Čína snaží zabránit během olympiády šíření koronaviru. Propracovaná preventivní opatření, o nichž průběžně informují čínští činitelé, jsou podle agentury AP ještě přísnější než během loňské letní olympiády v Tokiu.

Zprávy ze dne 16. 1. 2022
16:32
16. 1. 2022
 

ALPSKÉ LYŽOVÁNÍ: Cesta do Číny v covidové době sice nebude ta nejlepší zábava na světě, slalomářka Martina Dubovská si ale chce výlet užít naplno. I díky olympijské kolekci. Více čtěte ZDE>>> 

Martin Dubovská si jako první vyzvedla olympijskou kolekci Martin Dubovská si jako první vyzvedla olympijskou kolekci Martin Dubovská si jako první vyzvedla olympijskou kolekci Martin Dubovská si jako první vyzvedla olympijskou kolekci Martin Dubovská si jako první vyzvedla olympijskou kolekci
Zprávy ze dne 15. 1. 2022
18:51
15. 1. 2022
Hokejová reprezentace

HOKEJ: Když si hokejové Česko před čtvrteční nominací črtalo vlastní kontury olympijského souboru pro Peking, jeho jméno nenapsal snad nikdo. Stavitelé národního týmu na něj však nezapomněli. Zkušený obránce Ladislav Šmíd je poslední tři měsíce bez hokeje. Liberecký bek se dlouho dával dohromady po náročné operaci vyhřezlé ploténky. Už je ale fit a vyhlíží návrat. Filip Pešán s Petrem Nedvědem ho mají mezi náhradníky. Pokud bude Šmíd zdravý, je velká šance, že do Číny pojede. Více čtěte ZDE >>>

Zprávy ze dne 14. 1. 2022
18:31
14. 1. 2022
Hokejová reprezentace

HOKEJ: Po čtvrteční olympijské nominaci české hokejové reprezentace, která dopadla rozpačitě, je přece jen jedno nové a definitivní. Zkušený útočník Milan Gulaš, jenž byl zařazen mezi náhradníky, se omluvil reprezentačnímu vedení, ať s ním v této pozici nepočítají. „Strávili jsme nad tím hodně času, brali jsme to zleva zprava. S tím, že buď Gulimu ušijeme roli na míru a bude nám obstarávat první přesilovku a další věci, anebo v té pozici bude někdo jiný. A na konci dne nám tam Milan úplně nevyšel,“ prozradil Petr Nedvěd v rozhovoru pro iSport Premium. VÍCE čtěte ZDE>>>.

 

GM hokejové reprezentace Petr Nedvěd pro deník Sport přiznal, že Milan Gulaš na olympiádu v Pekingu nepojede
Zprávy ze dne 14. 1. 2022
18:20
14. 1. 2022
 

SNOWBOARDING: Před měsícem to vypadalo jako nesmysl. Že by se Eva Samková se zlomenými kotníky v rekordním čase uzdravila a bojovala na olympiádě v Pekingu? Málo kdo tomu v první chvíli věřil, včetně šéfa české mise. Ale tato snowboardkrosařka, olympijská vítězka ze Soči 2014, je neskutečná bojovnice a olympijského snu se nevzdává. Snad s týdenním odstupem by mělo zasedat lékařské konsilium, s definitivním ano či ne se bude ale čekat až do poslední chvíle. Více čtěte ZDE>>>

Vstoupit do diskuse
12
Články odjinud


Články odjinud