Excesy na fotbale jsou realita. V televizi je proto neskrývejte | iSport.cz
Ondřej Škvor
13. března 2019 • 14:54

Excesy na fotbale jsou realita. V televizi je proto neskrývejte

TOP VIDEA
Podívejte se na vynesení rozsudku v případě napadení Petry Kvitové Podívejte se na vynesení rozsudku v případě napadení Petry Kvitové
Lubina: Zachrání nás týmový výkon. Manželka mu chce odletět na jinou planetu Lubina: Zachrání nás týmový výkon. Manželka mu chce odletět na jinou planetu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stanice O2 TV Sport se rozhodla, že napříště otočí kamery jinam, až se na tribunách budou dít excesy podobné těm z utkání Sparta–Plzeň (4:0). Hlavní důvod je podle ní ten, že snímáním takového počínání dělá výtržníkům reklamu. Že záběry v televizi takové lidi přitahují a také z toho důvodu se nezákonného chování dopouštějí.Ať si O2 TV dělá, co chce, je to soukromá televize. Ale já s tímto výchozím argumentem nesouhlasím. Platí to asi pro exhibicionistu, který nahý vběhne na trávník. Nebo pro nějakého politického aktivistu, co chce mír, větší zimu nebo záchody pro třetí pohlaví.

Nikoli však pro chuligány.

Mám za to, že ti nijak výrazně nestojí o to, aby byli rozpoznáni. Prostě to, že nebudou v televizi, je od házení světlicemi neodradí. A ani to nedělají proto, aby se pak ze záznamu na své řádění podívali. Je baví ta samotná akce.

Tohle je ovšem jenom taková připomínka na okraj, která má povědět, že už samotná hypotéza je špatná. Víc mi vadí, že O2 TV Sport se snaží uhlazovat realitu. Média mají v ideálním případě nabízet nezkreslené informace (že se tak dost často neděje, je jinačí příběh) a jejich konzument si je má sám vyhodnocovat a utvářet si názor.

Nestojím o pohádku o bezvadném produktu jménem fotbal, když realita je jiná.

Marek Kindernay, ředitel O2 TV, tvrdí, že záběry podobných excesů odrazují fanoušky od návštěvy stadionu, například rodiny s dětmi. No, asi ano, logicky. Ale raději budu realitou odrazený než kvůli nakašírovanému přenosu nevědomý – a pak překvapený, že u sedačky mých dětí přistane světlice.

Ještě jeden argument nabízí O2 TV. Stejný přístup, tedy ignorování násilí na tribunách, už zavedly Liga mistrů a Premier League. Jasně, učme se tam, kde něco funguje lépe. Ale nemusíme přijímat slepě vše. Zvlášť při vědomí, že ze Západu se sem už nějakou dobu valí mimo jiné také pořádné nesmysly.

Televizní rozhodnutí ničemu nepomůže, to přinejlepším.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud