Pavel Bárta
17. dubna 2016 • 15:20

Patera má od Jágra důvěru, jaké se nikomu v Kladnu nedostalo

Autor: Pavel Bárta
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Ševčík: „hajzlík“ i talent, co vás ohromí. Vycepují ho Priske s Rosickým?
Životní obrat! Muchová vstala z popela, udolala favoritku a je ve finále
VŠECHNA VIDEA ZDE

V posledních letech procházel kladenský klub silnými turbulencemi, až nyní se let uklidnil, zdá se. Pavel Patera se nejprve stal z požehnání města jednatelem, rodina Jágrových, která kladenskému hokeji v podstatě vládne, si ho vybrala za trenéra.Bývalý skvělý útočník sice nedostal rovnou kus gruntu, ale má důvěru, jaké se předtím nikomu nedostalo. V zatuchlém prostředí klubu to je pole neorané. Patera s obojím nemá moc zkušeností, ale zároveň není okoukaný a hokeji nepochybně rozumí.

Pořád musí spoustu záležitostí konzultovat s vrchností, možná i nákup propisovaček, což není vůbec jednoduché, když si uvědomíme, jak Jaromír Jágr svůj klub dosud (ne)řídil. Stále však má poslední slovo a taky tvrdou hlavu plnou i jiných starostí. Zrovna teď se točí ve víru play off NHL.

Nicméně angažmá hokejově protřelého Patery jako spojky mezi klubem a městem a zároveň člověka, který je Jágrovi blízký přinejmenším jako bývalý spoluhráč, znamená velký krok dopředu.

Jedním z jeho asistentů prý bude František Kaberle . Ještě netrénoval, k oběma legendám by se hodil někdo, kdo už s vedením áčka má zkušenosti. Třeba to bude jinak, ovšem i tenhle tah napovídá, že v Kladně, potažmo na Floridě praštili do stolu a rozorali meze.

Kladeňáci všech zemí, spojte se. Co bylo, bylo, teď začneme společně usilovat o lepší úrodu.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud