Patera má od Jágra důvěru, jaké se nikomu v Kladnu nedostalo | iSport.cz
Pavel Bárta
17. dubna 2016 • 15:20

Patera má od Jágra důvěru, jaké se nikomu v Kladnu nedostalo

Autor: Pavel Bárta
Veterán Pavel Patera na kladenském tréninku
TOP VIDEA
Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu
LIGA NARUBY: Attila Limberský? To se to blbne, když vás jistí Proske LIGA NARUBY: Attila Limberský? To se to blbne, když vás jistí Proske
VŠECHNA VIDEA ZDE

V posledních letech procházel kladenský klub silnými turbulencemi, až nyní se let uklidnil, zdá se. Pavel Patera se nejprve stal z požehnání města jednatelem, rodina Jágrových, která kladenskému hokeji v podstatě vládne, si ho vybrala za trenéra.Bývalý skvělý útočník sice nedostal rovnou kus gruntu, ale má důvěru, jaké se předtím nikomu nedostalo. V zatuchlém prostředí klubu to je pole neorané. Patera s obojím nemá moc zkušeností, ale zároveň není okoukaný a hokeji nepochybně rozumí.

Pořád musí spoustu záležitostí konzultovat s vrchností, možná i nákup propisovaček, což není vůbec jednoduché, když si uvědomíme, jak Jaromír Jágr svůj klub dosud (ne)řídil. Stále však má poslední slovo a taky tvrdou hlavu plnou i jiných starostí. Zrovna teď se točí ve víru play off NHL.

Nicméně angažmá hokejově protřelého Patery jako spojky mezi klubem a městem a zároveň člověka, který je Jágrovi blízký přinejmenším jako bývalý spoluhráč, znamená velký krok dopředu.

Jedním z jeho asistentů prý bude František Kaberle. Ještě netrénoval, k oběma legendám by se hodil někdo, kdo už s vedením áčka má zkušenosti. Třeba to bude jinak, ovšem i tenhle tah napovídá, že v Kladně, potažmo na Floridě praštili do stolu a rozorali meze.

Kladeňáci všech zemí, spojte se. Co bylo, bylo, teď začneme společně usilovat o lepší úrodu.

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová MMA videa

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Aleš Opatrný Program SP

Články odjinud


Články odjinud