Gulaš rekordem otevřel okna vesmíru, Plzeň může řešit podstatné věci | iSport.cz
Pavel Bárta
13. října 2019 • 21:58

Gulaš rekordem otevřel okna vesmíru, Plzeň může řešit podstatné věci

Autor: Pavel Bárta
TOP VIDEA
iSport podcast: Reprezentace je závislá na Slavii. Ale Šilhavý týmu dokázal dát nadšení iSport podcast: Reprezentace je závislá na Slavii. Ale Šilhavý týmu dokázal dát nadšení
Berdych vysvětlil konec kariéry: Jednoho dne jsem se probudil a touha se trápit byla pryč Berdych vysvětlil konec kariéry: Jednoho dne jsem se probudil a touha se trápit byla pryč
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stačilo necelých třináct minut a letitý rekord základní části české extraligy vzal zasvé. Milan Gulaš s ním udělal krátký proces. Předčil Viktora Ujčíka i Martina Růžičku, jenž v samostatné soutěži prošel šňůrou deseti střelecky úspěšných zápasů dokonce dvakrát, jenže jednou se mu protáhla do play off a podruhé se překlenula od finále do nové sezony.Plzeňský kapitán už může leštit hlaveň, aby se prostřílel mezi velikány jako Milan Nový nebo Ivan Hlinka, jejichž série byly za starých časů ještě delší.  Ale spíš byl rád, že měl po vydařeném přesilovkovém signálu brzy hotovo a nemusel se trápit čísly.

Svůj historický počin nakonec korunoval hattrickem, což byl bonus, ale hlavně zařídil Indiánům vítězství. K dokonalosti chybělo snad jen to, aby jeden z Gulašových zásahů byl vítězný. Nakonec ho však obstaral svou první trefou v sezoně Jan Eberle, plzeňský boss jistil na konečných 5:3.

V deseti utkáních sezony dal Gulaš už 13 branek, nasadil doslova vražedné tempo. Svůj záznam může ještě vyšperkovat a zlepšit, ale sám dobře ví, že na tak dlouhé trati nevydrží sprintovat tímhle stylem celou dobu. Hlavní však je, že v Plzni už místo rekordu můžou řešit jiné, možná podstatnější věci.

Například, proč už potřetí za sebou ztratili víc než jednogólový náskok, po utkání Champions Hockey League v Zugu, extraligovém zápase v Kladně a taky s Pardubicemi. Můžou se zamyslet, proč inkasovali tak brzy po vstřelené brance, o dvougólové vedení přišli do dvou minut, další ztratili za 19 sekund.

Omlazená obrana často připomíná dům, kde jsou okna dokořán. Milan Gulaš otevřel okna hokejového vesmíru. Ale víc než o rekordu mluvil o tom, co zlepšit, aby tým co nejvíc vyhrával.

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová Aleš Opatrný

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Články odjinud


Články odjinud