Pavel Bárta
13. října 2019 • 21:58

Gulaš rekordem otevřel okna vesmíru, Plzeň může řešit podstatné věci

Autor: Pavel Bárta
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stačilo necelých třináct minut a letitý rekord základní části české extraligy vzal zasvé. Milan Gulaš s ním udělal krátký proces. Předčil Viktora Ujčíka i Martina Růžičku, jenž v samostatné soutěži prošel šňůrou deseti střelecky úspěšných zápasů dokonce dvakrát, jenže jednou se mu protáhla do play off a podruhé se překlenula od finále do nové sezony.Plzeňský kapitán už může leštit hlaveň, aby se prostřílel mezi velikány jako Milan Nový nebo Ivan Hlinka , jejichž série byly za starých časů ještě delší.  Ale spíš byl rád, že měl po vydařeném přesilovkovém signálu brzy hotovo a nemusel se trápit čísly.

Svůj historický počin nakonec korunoval hattrickem, což byl bonus, ale hlavně zařídil Indiánům vítězství. K dokonalosti chybělo snad jen to, aby jeden z  Gulašových zásahů byl vítězný. Nakonec ho však obstaral svou první trefou v sezoně Jan Eberle, plzeňský boss jistil na konečných 5:3.

V deseti utkáních sezony dal Gulaš už 13 branek, nasadil doslova vražedné tempo. Svůj záznam může ještě vyšperkovat a zlepšit, ale sám dobře ví, že na tak dlouhé trati nevydrží sprintovat tímhle stylem celou dobu. Hlavní však je, že v Plzni už místo rekordu můžou řešit jiné, možná podstatnější věci.

Například, proč už potřetí za sebou ztratili víc než jednogólový náskok, po utkání Champions Hockey League v Zugu, extraligovém zápase v Kladně a taky s Pardubicemi. Můžou se zamyslet, proč inkasovali tak brzy po vstřelené brance, o dvougólové vedení přišli do dvou minut, další ztratili za 19 sekund.

Omlazená obrana často připomíná dům, kde jsou okna dokořán. Milan Gulaš otevřel okna hokejového vesmíru. Ale víc než o rekordu mluvil o tom, co zlepšit, aby tým co nejvíc vyhrával.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud