KOMENTÁŘ: A Baroš to zazdil... Laxní přístup mu zabránil střílet góly

Autor: Pavel Janega
18
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Několik šancí, dvě jasné tutovky, ale ani jeden gól. To je bilance Milana Baroše v kvalifikačním duelu se Skotskem (2:2). Proč mu utkání nevyšlo? Možná se na nejlepším střelci současné reprezentace podepsala nerozehranost (turecká liga ještě nezačala). To by dávalo smysl. Ovšem dost možná si zápas zkazil sám. Stačilo se podívat, jak k utkání přistoupil.

5. minuta: Petr Jiráček zatáhl balon po levé straně do vápna a poslal fantastický míč Milanu Barošovi. Ten však ze šesti metrů branku přestřelil.

46. minuta: Rosický naservíroval do běhu Barošovi na milimetr přesný pas. Jenže český útočník v další obrovské šanci selhal. Míč prosvištěl kolem pravé tyče.

Hlavou kroutil Baroš, Bílek… Vlastně celý národ. „V takových šancích musí alespoň trefit bránu!“ čertil se někdejší reprezentační kanonýr Radek Drulák.

Na druhé straně, Baroš nezklamal jen tím, že neskóroval. Fanoušci si rvali vlasy hlavně kvůli jeho laxnímu přístupu.

To byla jeho největší slabina. Opět.

Především jde o situaci v 39. minutě. Čechům se konečně povedla rychlá a přesná rozehrávka, po které mohl jít sám na branku. Jenomže Baroš po lehkém souboji s Brownem raději upadl, máchal rukama a dožadoval se standardky.

Proč nepokračoval v akci? Proč se nesnažil o zakončení? Proč se okamžitě nezvedl, aby vybojoval míč zpět?

Českému týmu nebyla v tu chvíli přisouzena ani standardní situace, neboť se o žádný faul nejednalo. A tak dobře vyhlížející akce skončila.

„Milan není mezi fandy oblíbený. Všichni mu právě takové situace vyčítají a myslím si, že oprávněně,“ řekl František Cipro ve studiu České televize. „To jsou souboje, které musí dohrávat. Zakrýt si balon, počkat na spoluhráče, zkusit jeden na jednoho. Škodí mu to.“

Stejně jako góly chyběla Barošovi i rychlost. Sprinterských soubojů podstoupil několik, ale pramálo jich vyhrál. V ostatních vyhořel.

„Co říkám na jeho výkon? Koncový útočník se bude vždycky hodnotit podle gólů. A ten dneska nedal,“ prohodil Cipro.

Ano, pravda. Góly – to je pro střelce důležitý faktor.

Ale jak už bylo řečeno, Barošův mizerný výkon nebyl jenom o zahozených šancích. Ještě mizernější byl jeho přístup.

Milan Baroš (vlevo) se snaží vysmeknout Garymu Caldwellovi.