Pavel Janega
3. října 2011 • 00:27

BLOG: Straka a Slavia? Tohle nebude mít happy end

Autor: Pavel Janega
Vstoupit do diskuse
8
TOP VIDEA
Terminátoři z Leverkusenu si podmanili Německo. A co dál, pane Alonso?
První finále pro Třinec: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
VŠECHNA VIDEA ZDE

PAVEL JANEGA - Když jsem poprvé uslyšel tu informaci, ťukal jsem si na čelo. Franz Straka a trenérem Slavie? To se přece spojit nedá, říkal jsem si. Dnešní Slavia ale ukázala, že ve fotbalovém světě je možné všechno. A pustila se do něčeho, co nemůže mít šťastný konec.Zkuste si sami odpovědět. Jaká pozitiva sebou nese příchod Františka Straky do  Slavie? Kdekdo třeba vyhrkne: Franz je motivátor, klub může nakopnout.

Ok. Dobře, ale co dál? Napadá vás něco dalšího?

Právě kvůli tomuto JEDINÉMU účelu ho Aleš Řebíček, majitel klubu, angažoval. Aby tým nakopnul. Místo toho ale reálně hrozí, že v klubu začne válka. Slavia se rozdělí na dvě skupiny - jedna Straku vezme, druhá to neudělá.

A že fanoušci budou v té druhé skupině, to je po utkání s Olomoucí naprosto jasné. Pokřik kotle "Strako, táhni na Spartu!" mluví za vše. "Vždyť je to zarytý sparťan! Takové lidi ve Slavii nechci," má jasno Lukáš Vala, vůdce slávistického kotle.

Příznivci Slavie nikdy Straku za svého trenéra nepřijmou. A může se tak opakovat osud Jaroslava Hřebíka, jehož odchod si nakonec fanoušci Sparty vynutili.

Že si Straka znepřátelí i je, o tom nemluvě. Byl jejich modlou, legendou. Teď udělal krok, kterým je v jejich očích zradil. A spláchnul všechna ta slova o  srdíčku a Spartičce...

Navíc otočit se zády sparťanským fanouškům může být i zbytečné. Už nyní se spekuluje, že je jakýmsi krizovým řešením, že stejně po sezoně odejde a jen připraví půdu pro svého nástupce (Františka Komňackého?).

"Franta se zbláznil. Pořád jsem slyšel, jak mu buší v těle věrné sparťanské srdíčko, a najednou jde k největšímu rivalovi?" nechápe bývalý hráč Slavie Luboš Kubík.

Straka tvrdí, že když bude mít se Slavií výsledky, fanoušky si nakonec získá. Ale pokud na něj budou vytvářet tlak a ještě ho stupňovat, což budou, tak se výsledky jen těžko dostaví.

Happy end od tohoto příběhu rozhodně nečekám. A co vy?

 

Vstoupit do diskuse
8
Články odjinud


Články odjinud