Hokejový Liberec dělá věci po svém. Dělá je dobře | iSport.cz
Pavel Ryšavý
6. ledna 2019 • 13:25

Hokejový Liberec dělá věci po svém. Dělá je dobře

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Mistrovské oslavy v plném proudu! Hasiči u Edenu ale i jízda s pohárem po Praze
Sešívaní po derby se Spartou přebírají pohár pro mistra ligy!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když víte, čeho chcete dosáhnout, být jiný má smysl. Liberec je na české hokejové poměry dost specifický svět, království severu. Provádí věci tak, jak cítí, že je správné. Nic není dokonalé, i tady dupnou občas vedle. Stačí, když si třeba vybavíte scény, jaké jeho hráči uměli za poslední roky vyvádět, když se zápas nevyvíjí přesně tak, jak si namalují dopředu.Ale v globálu? Liberecký směr je správný. Už třeba jenom díky tomu, jak si snaží vychovávat svoje příznivce a pěstovat svoji vlastní hokejovou kulturu. Při hokeji se tady ani tak moc necítíte jako v prostředí, kam byste vyrazili na osm piv a řvát na rozhodčího. Tady se to nesluší. Podprahově se hodně zapracovalo na kultivaci místního prostředí.

Vlastně je to hromada drobností, které tvoří celek. Před zápasem je norma, že nastoupí slečna Johanka a zazpívá hymnu. Žádné, že jen v play off. Když se tým postaví na modrou čáru, vyskočí z dvířek mladý hokejista, který si zaslouží být s áčkem na ledě, objede celou sestavu před plnou halou a s prvním týmem si plácne. Za odměnu. Hlasatel vás usazuje jak v divadle.

Funguje to. Na chodbách potkáváte rodiny s dětmi, tady se prostě nebojíte, že vám někdo hodí pod nohy petardu, nebo na vás nalije pivo jenom proto, že jste přijeli v jiném dresu.

Zásadní je, že tyhle věci chce klub. Má velkou moc s publikem pracovat, nalákat do své haly lidi, které chce a kteří mu v ní současně nechají peníze za suvenýry a občerstvení. Liberec je v tomhle hodně daleko. Stačilo jediné, tu větu zopakuji: klub chtěl.

Radan Lenc, Tomáš Filippi a Martin Ševc z Liberce slaví branku do mladoboleslavské sítě
Radan Lenc, Tomáš Filippi a Martin Ševc z Liberce slaví branku do mladoboleslavské sítě

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud