Co ukázalo MS dvacítek? Smutný český hokej. Kdo uteče, vyhraje (se) | iSport.cz
3. ledna 2020 • 11:00

Co ukázalo MS dvacítek? Smutný český hokej. Kdo uteče, vyhraje (se)

TOP VIDEA
Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0! Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0!
Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách! Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zasněte se. Česko na mistrovství světa do 20 let postoupilo přes Švédsko do semifinále. Stát se to klidně mohlo, proč ne? Hráči pracovali úplně stejně jako ve skupině proti USA, to znamená totálně na hraně svých možností. Průšvih je, že jedním z hlavních důvodů velkého výsledku ve skupině byla i klika, kterou individuálně slabší tým, jenž se rve, občas má. A vydře si senzaci. Štěstí by Česko potřebovalo i na úspěch se Švédskem. Právě tady začíná problém s naším hokejem.Nakonec je úplně jedno, jestli na mistrovství světa do 20 let máte medaili, nebo ne. Je fuk, jestli jste ji získali na osmnáctkách. To je jen sladká odměna za dřinu.

Abyste si řekli, jestli daná země pracuje dobře se svojí hokejovou základnou, záleží na úplně jiných faktorech, než jestli vám ve čtvrtfinále chybí jeden gól nebo v souboji o třetí místo neproměníte nájezd. Někdy to vyjde, jindy ne. Když všechno funguje, jak má.

Tady je naopak správně a fér, že se českému hokeji v mládežnických kategoriích cenné kovy vyhýbají roky. S naší mentalitou, kdy se neradi hlásíme k zodpovědnosti za to špatné, ovšem o to lépe dovedeme slavit, by případné medailové cinkání jen překrývalo rezavé základy, na kterých český hokej stojí. Teď slyšíte spíš zvonění, ale záleží, jestli se ti praví probudí.

Nádherné MS juniorů v Ostravě a v Třinci ukázalo bohužel hodně smutných věcí. Smutných pro Česko. Kde začít? Tak třeba tam, že přes totální herní i výsledkovou propast ve čtvrtfinále nemůžete českým hráčům moc věcí vyčíst. Hrabali. Jezdili. Snažili se. Nikdo se na nic nevykašlal a právě to je extrémně smutné. Na víc nebylo. Tohle byl výkonnostní strop. Bolí? Tak jdeme dál.

Mladý Čech doma nevyroste

Projeďte si soupisky všech velmocí i těch, o kterých si myslíme, že nám hokejově sahají maximálně po suspenzor. Tedy přidejme Německo a Švýcarsko.

Přijdete na to, že Česko z nich mělo na turnaji suverénně nejméně hráčů z vlastních soutěží. Alarmující fakt znamená: NEUMÍME

Pokračování článku patří k placenému
obsahu iSportu

S předplatným získáte:

 • Sestřihy všech zápasů FORTUNA:LIGY
 • Exkluzivní videa z hokejové extraligy
 • Profilové rozhovory
 • Zákulisní informace z první ruky
 • Názory slavných expertů
 • Analýzy vítězství a porážek
 • Měsíční předplatné 49 Kč*

  *Cena 49 Kč platí pro první měsíc pro nové
  předplatitele (týká se pouze platby kartou).
  Následující měsíc stojí 99 Kč.

  Objednat
 • Roční předplatné 990 Kč

  Ušetříte 2 měsíce oproti měsíční platbě.

  Objednat
 • Náhled poukazu Darujte roční předplatné 990 Kč

  Objednat

Možnosti platby
?

 • Kartou online
 • Platba online
 • Platba SMS
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

Sport 2020

MS v biatlonu (13. - 23. února 2020, Anterselva)
Program Nominace na MS O Anterselvě

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Olympiáda 2020 (24. července - 9. srpna 2020, Tokio)
Nové sporty Olympijská kolekce Kdy se konají další olympijské hry?

Články odjinud


Články odjinud