Pavel Ryšavý
21. července 2023 • 12:45

Doping v Hradci? Větší šlamastyka, než to vypadá. Klub může sežrat zevnitř

Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
Kotrba: „Repre“ přeju Koubkovi, z cizinců jen Priske. Chorý? Na psychologa
LFA by za práva mohla dostat až 500 milionů. Jaká je termínová listina příští sezony?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když vám dopingová laboratoř zahlásí, že váš hráč užíval drogy a dostane stopku? Z pohledu klubu to v první řadě naštve, ale pořád jde o nejlepší řešení. Skončil jednotlivec. Vy se mu buď snažíte pomoci přes různé asistenční programy, nebo ho odstřelíte a umyjete si nad problémem ruce. Je snadné, jak z toho ven a vyjít z toho čistě. Ale Hradec je v daleko větší šlamastyce.Pokud jeho hráči schytají trest a klub neporuší linii, že šlo pouze o selhání jednotlivců? Bude vysvětlení pajdat na obě nohy. Je prakticky nemožné, aby si dopingový komisař vylosoval z celého kádru trio hráčů, které je pozitivní, a nikdo další látku neužil.

A pokud se to stalo, udělal komisař životní chybu, protože ten den si měl jít vsadit i sportku. Pravděpodobně by vyhrál jackpot s takovou klikou.

Daleko pravděpodobnější je, že suplement se zakázanou látkou užívalo mnohem víc hráčů. Tady to máš. Na. Díky. A jde se na trénink. Patrně vše v dobré víře, že jde klasicky o doplněk, který pomůže k regeneraci. Takových je...

Klíčové pro klub je, jak se mohl přípravek v extraligové kabině mezi profesionálními sportovci tak rozšířit. Přeci dobře víte, že musíte s lékařem konzultovat i kapky do nosu. Najednou by do sebe hokejisté hrnuli prášek s neznámým obsahem? U popelnic ho asi nenašli. Někdo ho přinesl, někdo ostatním vysvětlil, k čemu slouží. A jeho by měl klub potrestat v první řadě. Skoro bych se vsadil, že nešlo o nikoho z tria Štohanzl, McCormack, Klíma. Náhody se stávají, ale tahle by byla až podezřele velká.

Pokud totiž avizovanou dvouletou stopku schytá někdo, kdo jen poslouchal a udělal chybu, že se víc neptal? A ten, kdo všechno spískal nic? Pak kauza sežere Hradec zevnitř. Zničí vztahy, zboří důvěru. To bude teprve věc, která pošlape práci, kterou klub udělal.

Vstoupit do diskuse
2
Články odjinud


Články odjinud