Návrat Cristiana Ronalda do United? Příliš drahé vánoční přání | iSport.cz
Petr Adam
25. prosince 2012 • 14:01

Návrat Cristiana Ronalda do United? Příliš drahé vánoční přání

Budoucnost Cristiana Ronalda v Realu Madrid
TOP VIDEA
Dvojrozhovor: Je to čest nosit jeho číslo na dresu, říká Gudas o tátovi Dvojrozhovor: Je to čest nosit jeho číslo na dresu, říká Gudas o tátovi
Karviná - Bohemians: Jindřišek si mazácky povodil obranu a zavěsil na 1:0! Karviná - Bohemians: Jindřišek si mazácky povodil obranu a zavěsil na 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bude rok 2012 také poslední, který dokončí Cristiano Ronaldo v dresu Realu Madrid? Právě zvažovaný návrat fotbalové hvězdy do Manchesteru United se stal jedním z hlavních témat vánočních spekulací v britských novinách. Teorie o comebacku zbožňovaného Portugalce na Old Trafford asi opravdu nebudou úplně bohapustou fantazií.V případě Ronalda se podobná popíchnutí objevují v poslední době poměrně pravidelně a po losu osmifinále Ligy mistrů, které poslal oba kluby proti sobě, přibyly výroky přiživující podobné teorie.

A to není zdaleka všechno. Za necelé tři roky Ronaldo už poznal, že ve španělské lize se nestane nikdy trvalou jedničkou. Získat na svoji stranu větší obdiv než v případě Lionela Messiho se mu dařilo během této doby spíš nárazově. A v aktuální sezoně už nestíhá tempo famózního Argentince z Barcelony vůbec, v počtu nastřílených gólů zaostává dokonce i za Falcaem z Atlétika Madrid.

Když vyletěla jeho hvězda vzhůru v Anglii, mohl si být Ronaldo jistý, že v Premier League jeho postavení nikdo neohrozí. Nelze se divit, že se mu po podobném pocitu stýská. Kdyby si udržel svůj standard z madridských let, jistě by mu to na pozici nejlepšího hráče v Anglii s přehledem stačilo. Navíc by se vrátil do známého prostředí, což by také podstatně snižovalo míru rizika z jeho přestupu.

Jenže všechny podobné argumenty lze smést snadno ze stolu. Ronaldovým prokletím je postavení nejdražšího fotbalisty historie. Prodávat portugalskou hvězdu pod jeho pořizovací cenou 2,5 miliardy korun by v Realu Madrid asi příliš nechtěli. Vypálit tak závratnou sumu za jakéhokoliv fotbalistu v dobách, kdy si i největší giganti musí dávat kvůli zpřísněným pravidlům UEFA pozor na rozpočet, zůstává značně nereálné.

Ne všechna vánoční přání se prostě můžou vyplnit…

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko. Favority skupiny A jsou Kanada, USA a Finsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud