Návrat Cristiana Ronalda do United? Příliš drahé vánoční přání | iSport.cz
Petr Adam
25. prosince 2012 • 14:01

Návrat Cristiana Ronalda do United? Příliš drahé vánoční přání

Autor: Petr Adam
Vstoupit do diskuse
0
Budoucnost Cristiana Ronalda v Realu Madrid
TOP VIDEA
Čelůstka: Dostali jsme zbytečné góly. K výhře chyběla lepší produktivita
Síly jsem nabíral v karanténě, chci se trenérům ukázat, říká Souček
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bude rok 2012 také poslední, který dokončí Cristiano Ronaldo v dresu Realu Madrid? Právě zvažovaný návrat fotbalové hvězdy do Manchesteru United se stal jedním z hlavních témat vánočních spekulací v britských novinách. Teorie o comebacku zbožňovaného Portugalce na Old Trafford asi opravdu nebudou úplně bohapustou fantazií.V případě Ronalda se podobná popíchnutí objevují v poslední době poměrně pravidelně a po losu osmifinále Ligy mistrů, které poslal oba kluby proti sobě, přibyly výroky přiživující podobné teorie.

A to není zdaleka všechno. Za necelé tři roky Ronaldo už poznal, že ve španělské lize se nestane nikdy trvalou jedničkou. Získat na svoji stranu větší obdiv než v případě Lionela Messiho se mu dařilo během této doby spíš nárazově. A v aktuální sezoně už nestíhá tempo famózního Argentince z Barcelony vůbec, v počtu nastřílených gólů zaostává dokonce i za Falcaem z Atlétika Madrid.

Když vyletěla jeho hvězda vzhůru v Anglii, mohl si být Ronaldo jistý, že v Premier League jeho postavení nikdo neohrozí. Nelze se divit, že se mu po podobném pocitu stýská. Kdyby si udržel svůj standard z madridských let, jistě by mu to na pozici nejlepšího hráče v Anglii s přehledem stačilo. Navíc by se vrátil do známého prostředí, což by také podstatně snižovalo míru rizika z jeho přestupu.

Jenže všechny podobné argumenty lze smést snadno ze stolu. Ronaldovým prokletím je postavení nejdražšího fotbalisty historie. Prodávat portugalskou hvězdu pod jeho pořizovací cenou 2,5 miliardy korun by v Realu Madrid asi příliš nechtěli. Vypálit tak závratnou sumu za jakéhokoliv fotbalistu v dobách, kdy si i největší giganti musí dávat kvůli zpřísněným pravidlům UEFA pozor na rozpočet, zůstává značně nereálné.

Ne všechna vánoční přání se prostě můžou vyplnit…

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud