Petr Adam
22. září 2017 • 23:18

Proč mě baví Laver Cup? Ten kurt je skvělý a povedený nápad s lavičkami

Autor:
TOP VIDEA
Šural před pátečním šlágrem: Plzeň nás nesnáší, půjde proti nám naplno! Šural před pátečním šlágrem: Plzeň nás nesnáší, půjde proti nám naplno!
RENTGEN: Vršovické derby rozhodl Coufal. Odemknul dveře do obrany Bohemians RENTGEN: Vršovické derby rozhodl Coufal. Odemknul dveře do obrany Bohemians
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bude to exhibice pro pobavení, nebo skutečná tenisová událost s napínavou podívanou? Před startem Laver Cupu jsem si nebyl jistý. První den ukázal, že model nového tenisového dostavení špičkových hvězd může být životaschopný. Bavil diváky u televizí (kterých mohla být až miliarda) i fanoušky v zaplněné O2 areně. Nabízím přehled pět věcí, které mě na tenisovém svátku bavily.Černobílý kurt. Z tmavého povrchu se může stát poznávací znamení Laver Cupu. Povedl se nejen povrch, ale i skvělé nasvícení, pod nímž kurt zešednul. Máte pocit, že sledujete trochu retro černobílý přenos, při kterém ale pobíhají hráči v barevných tričkách. Zajímavé byly také netradiční pohledy kamery od sítě. Troje testování v cizině předtím, než kurt dorazil do Prahy, mělo smysl – pořadatelé odvedli skvělou práci.

Reakce parťáků z lavičky. Další skvělý tah? Postavit luxusní lavičky každému týmu, hráči si zápasy užívali, i když zrovna nebyli s raketou na kurtu. Tým světa s mladšími hráči na ní vystupoval spontánněji, na evropském družstvu zase bylo nevšední pozorovat, jak svými radami pomáhali zasahovat Roger Federer a Rafael Nadal. To nikde jinde neuvidíte.

Systém turnaje. Na první pohled trochu složitý, přesto se ukazuje, že ani vedení 3:0 po prvních třech dvouhrách neubralo Laver Cupu na dramatičnosti. Zvyšující bodové ohodnocení bude přidávat adrenalin během víkendu.

Publikum, které rozumí tenisu. Praha ukázala, že umí vytvořit špičkové tenisové akci odpovídající kulisu. Diváci dokázali ocenit povedené údery na obou stranách a rozjeli i mexickou vlnu. Dá se očekávat, že Laver Cup bude mít velký dosah a udělá české metropoli z tohoto pohledu velkou reklamu po světě.

Borgovy vlasy. Drobný moment pro zasmání na konec… Akorát při slavnostním nástupu se kapitánovi týmu Evropy zřejmě kvůli statické elektřině postavily vlasy na hlavě. Jinak to vypdalo, že je v O2 areně opravdu všechno pod kontrolou.

Účes kapitána týmu Evropy Björna Borga zápasil se statickou elektřinouÚčes kapitána týmu Evropy Björna Borga zápasil se statickou elektřinou

Tým Evropy prožívá zápasy velmi emotivně
Tým Evropy prožívá zápasy velmi emotivně

Témata:  sport, tenis, Laver Cup, blog, Adam
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze