Plzeň má starosti, (pod)průměr z Boleslavi na titul stačit nemůže | iSport.cz
Radek Špryňar
10. února 2019 • 10:55

Plzeň má starosti, (pod)průměr z Boleslavi na titul stačit nemůže

TOP VIDEA
Baník - Liberec: Stronati si srazil míč do vlastní sítě, hosté snižují na 1:2! Baník - Liberec: Stronati si srazil míč do vlastní sítě, hosté snižují na 1:2!
Příbram - Zlín: Jablonský se trefil z voleje přímo k tyči, 2:1 Příbram - Zlín: Jablonský se trefil z voleje přímo k tyči, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Před startem jarní části Plzeň jasně deklarovala, že obhajoba titulu je, navzdory čtyřbodové ztrátě na Slavii, jednoznačnou metou sezony. Své si k tomu řekl majitel Tomáš Paclík i generální ředitel Adolf Šádek. V úvodní jarní partii se ale Viktoria jako tým, který baží po mistrovské koruně, nechoval. V Mladé Boleslavi byla horší ve všech herních činnostech, na lepší výsledek než plichtu 1:1 neměla.Plzeň má před sebou nejnáročnější týden v sezoně. Ve čtvrtek hostí v úvodním kole vyřazovací fáze Evropské ligy chorvatské Dinamo Záhřeb, o čtyři dny později pak dojde na nesmírně očekávané setkání se Slavií. Jestliže by český mistr předvedl výkon podobný tomu z Mladé Boleslavi, může na startu jara přijít takřka o všechno. O reálnou naději titul i o setrvání v Evropské lize.

Na pozápasové tiskové konferenci v útrobách mladoboleslavského stadionu bylo evidentní, že Pavlu Vrbovi neudělal výkon mužstva zrovna dobře od žaludku. Odpovídal jen velmi stroze, chvílemi až otráveně. Tady je krátký výňatek:

Proč vaši hráči často nezvládali osobní souboje?
„Prostě to tak bylo. Hráči z Boleslavi byli důraznější, asi to tak mělo být.“

Tušil jste, že sudí po přezkoumání videa nařídí penaltu?
„Vyjadřovat se k tomu nebudu.“

Co jste ve hře vašeho týmu nejvíc postrádal?
„Asi dát více gólů, než soupeř.“

Vrbova stručnost byla jen důsledkem silně průměrného, v některých pasážích utkání i podprůměrného výkonu, jeho mužstva. Bylo až zarážející, jak Viktoria neměla vývoj utkání pod kontrolou, jak se obávala o výsledek.

Dopředu byla jen málo nebezpečná, dozadu náchylná k prostupnosti a chaosu. Jen o málo jedincích se dá s úspěchem tvrdit, že odevzdali svůj standard. Snad Hrošovský, určitě Hruška, dost možná Kayamba a s přimhouřením obou očí střelec jediné branky Beauguel.

Vyladěnost mužstva na nesmírně náročný úvod ligy vypadá jinak. Plzeň měla starosti už v přípravě, do ligy si je přenesla i přes ujišťování Vrby, že „liga je něco jiného než tréninková utkání“. Viktoria teď musí znovu ukázat, že ve chvíli, kdy ji všichni odepisují, umí zabrat a zvládnout klíčový zápas sezony. V téhle situaci byla mnohokrát. Ví, jak téměř ze dne na den výkon výrazně povýšit.

Očekávám, že v neděli proti Slavii vyběhne jiná Plzeň. Motivovanější, zarputilejší a živější ve všech ohledech. Jen v tom případě existuje šance, že Slavii přibrzdí v kvapíku za titulem.

Jedno je jisté: (pod)průměr ukázaný v Mladé Boleslavi na edenskou partu stačit vážně nebude.

Mladá Boleslav - Plzeň: Chorý přes Komličenka jen nebezpečně lízl balon hlavou
720p 360p

Mladá Boleslav - Plzeň: Čermák zakončoval efektně, ale vedle
720p 360p

Mladá Boleslav - Plzeň: Komličenko z penalty srovnává na 1:1!
720p 360p

Mladá Boleslav - Plzeň: Penalta! Sudí dlouho váhal, Hubník podle něj fauloval Komličenka
Video patří k placenému obsahu

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud