Cesta Baníku mezi elitu má trvat tři roky. Bude úspěch, nebude-li delší | iSport.cz
Richard Šíma
13. září 2012 • 16:36

Cesta Baníku mezi elitu má trvat tři roky. Bude úspěch, nebude-li delší

Fanoušci Baníku při zápase v Hradci, odkud si odvezli remízu 1:1
TOP VIDEA
Plzeň - Sparta: Buchtele dohrál! Neudržel nervy a mlátil hokejkou na trestné lavici Plzeň - Sparta: Buchtele dohrál! Neudržel nervy a mlátil hokejkou na trestné lavici
Kvitová je po obratu ve čtvrtfinále Australian Open. Vyzve světovou jedničku Bartyovou Kvitová je po obratu ve čtvrtfinále Australian Open. Vyzve světovou jedničku Bartyovou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tři roky má podle nových majitelů Baníku trvat kúra, která má ostravský klub dostat z obřích dluhů, do nichž zabředl za vlády minulého vlastníka Tomáše Petery. Že to budou tři roky, během nichž se Baník mezi tuzemskou ligovou elitu nejspíš ještě nevrátí, tím se šéfové klubu Šafarčík s Adámkem od počátku svého „angažmá“ na Bazalech netajili.Fanouškovi ovšem poněkud otrnulo a mnohému už nyní, půl roku po startu tříletého záchranného programu, poněkud dochází s aktuálními výsledky Látalova týmu trpělivost.

Realita je přitom taková, že akce „Zachraňme Baníček“ se novým majitelům už teď výrazně komplikuje. Jen za prvních sedm měsíců nabral ostravský klub na straně plánovaných příjmů čtyřicetimilionové manko.

Vedení přiznává, že nebude schopno dodržet závazky vůči svým věřitelům, resp. stanovené splátkové kalendáře. Hráčům budou dočasně pozastaveny prémie a bonusy. O prostředcích nutných k posílení uzounkého kádru nemluvě.

Kdyby se v Ostravě mohli spolehnout alespoň na vlastní odchovance… Jenže v současných mládežnických kategoriích Baníku až na velmi řídké výjimky nenajdete hráče, který by splňoval kritéria ligového fotbalisty. Stačí se ostatně podívat na tabulku nově zřízené juniorské ligy. Baník je po sedmi kolech „suverénně“ poslední. Dosud nezískal ani bod…

Možná, že zánik rumunského Temešváru a s ním související úpis dvaceti milionů korun je poslední jobovkou v cestě Baníku za smazáním více než stomilionového dluhu z minulosti. Možná že mládež začne pod novým šéfem Radkem Slončíkem v Ostravě skutečně vzkvétat.

Ale pokud současné vedení klubu hovoří o tom, že do bojů o pohárovou Evropu se bude chtít Baník vrátit v horizontu tří let, bude pro ostravský klub mimořádným úspěchem, nebude-li to čekání ještě o nějaký ten rok delší.

 

 
Články odjinud


Články odjinud