Ovlivňovat fotbalové zápasy se nevyplácí. Hlavně v cizině

Ivan Hodúr se údajně přiznal klubovému vedení, že ovlivňoval zápasy Dunajské Stredy v zájmu sázkařského gangu.
Ivan Hodúr se údajně přiznal klubovému vedení, že ovlivňoval zápasy Dunajské Stredy v zájmu sázkařského gangu.Zdroj: Jaroslav Legner (Sport)
Blogy
Začít diskusi (0)

Takové tresty vyrážejí dech. Ivan Žiga a Marián Dirnbach mají zákaz činnosti na 25 let, Tomáš Huber, Marek Božoň a Michal Dian na osmnáct, Ivan Hodúr na čtrnáct. Jinak řečeno konec aktivní kariéry. Disciplinární komise Slovenského fotbalového svazu s nimi za jejich účast v ovlivňování zápasů ve prospěch sázkových kanceláří neměla slitování.

Italský slavný klub Juventus Turín přišel o dva mistrovské tituly, o jeden francouzský Olympique Marseille, nebo belgický Standard Lutych, ten dokonce s pětiletým odstupem. Podváděly, kupovaly si přízeň rozhodčích či chytlavých členů týmu protivníka, byly přísně potrestány.

Chovat se nemravně či dokonce protizákonně se nevyplácí, přicházejí tvrdé postihy. Ovšem v zahraničí, nikoli v české kotlině. Podezřelí v probíhající korupční aféře sázkařských kanceláří, která přichází ze Slovenska a tam už byla tvrdě trestána, dál hrají. Měli sice na nějakou dobu zastavenou činnost, ale už mohou opět nazouvat kopačky. Možná jsou nevinní, presumpci je třeba zachovávat, ale to příslušné orgány nesdělily.

Představa, že by v síti důkazů tak jako v jiných vyspělých fotbalových státech uvízla i velká klubová ryba a následovaly by postihy po vzoru ´padni komu padni´, je rovněž iluzorní. Na to nestačí ani veřejné přiznání, že všechno bylo cinknuté.

V zahraničí se trestá rychle a velmi důsledně, český fanoušek však může být klidný: taková móda do jeho prostředí jen tak nedorazí.

Začít diskuzi