16. dubna 2018 • 17:05

Jako trenér Sparty bych byl naštvaný. Krmenčík si výlevy nesmí dovolit

TOP VIDEA
Liberec - Opava: Potočný krásně zakroucenou ranou srovnal na 1:1! Liberec - Opava: Potočný krásně zakroucenou ranou srovnal na 1:1!
Komplikovaná sestava vinou Rusů: Z KHL nepustili Nakládala, další nemohli přijet včas. Trochu nefér, řekl Říha Komplikovaná sestava vinou Rusů: Z KHL nepustili Nakládala, další nemohli přijet včas. Trochu nefér, řekl Říha
VŠECHNA VIDEA ZDE

KOMENTÁŘ VÁCLAVA KOTALA | Sparta ztratila v nedělním šlágru v Plzni dvoubrankové vedení, oba góly inkasovala po standardních situacích. "Být trenérem Sparty, byl bych dvojnásob naštvaný," říká v komentáři pro deník Sport fotbalový expert Václav Kotal. Mluví také o způsobu hry Pavla Vrby, Krmenčíkově frustraci či vině Milana Petržely na druhém gólu Sparty.  Máme za sebou jeden z největších zápasů dosavadního průběhu jara. Hned na úvod si neodpustím poznámku, že kdyby Sparta už definitivně byla na vyšším herním stupni, vedení 2:0 musela udržet. Do náskoku se dostala velmi pěknou brankou. Centr ze strany, střela z voleje Vaška Kadlece. To byl vážně nádherný moment. Dvoubrankové vedení ale ztratila po standardních situacích. Není to poprvé. Pokud bych byl trenér Sparty, byl bych z remízy dvojnásob naštvaný. Na Letné to musí řešit, v tréninku se na to zaměřit.

Proč Sparta dostala oba góly po rohových kopech?

Buď si dostatečně nevěří, nebo mají hráči špatné postavení. To si ale musí vyhodnotit Pavel Hapal. Správné obranné postavení není jen problém Sparty, ale obecně všech českých mužstev. Vidím to i na reprezentační úrovni. Nejen při standardních situacích, ale i ve hře. Pak je otázkou, zda to vůbec hráče učíme správně už v mládežnických týmech. Je potřeba mít efektivně nastavenou metodiku, jasně definovat výhody zónového a osobního bránění, popřípadě kombinovaného. Karel Brückner většinou kladl důraz na zónu, Jarda Hřebík preferoval osobní přístup.

Razím teorii, že je třeba zvážit, jaké hráče máte k dispozici a proti komu nastupujete. Podle toho se rozhoduji, jaký systém zvolím. Obecně je důležité, aby mužstvo zvládalo oba způsoby bránění. To je samozřejmě otázka tréninku, ale u Sparty by to měla být i věc správného výběru hráčů. Kdo přijde do Sparty, musí mít takové návyky na vysoké úrovni. Pokud Pavel Hapal po zápase s Plzní říká, že to své hráče musí učit, je to na pováženou.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 17. kola Fortuna ligy »

18. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Plzeň (pá 7.12., 18:00), Dukla - Příbram (pá 7.12., 18:00), Baník Ostrava - Bohemians (so 8.12., 15:00), Karviná - Jablonec (so 8.12., 15:00), Olomouc - Slovácko (so 8.12., 15:00), Slavia - Mladá Boleslav (so 24.11., 17:00), Sparta - Teplice (ne 9.12., 17:00), Liberec - Opava (ne 9.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze