Plíšková grandslam vyhraje! Serena a prohrané finále? Už to není náhoda | iSport.cz
10. září 2019 • 16:38

Plíšková grandslam vyhraje! Serena a prohrané finále? Už to není náhoda

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Liga mění pravidla: Stačí odehrát polovina duelů, častější testy, sporné stopky za ŽK
Britský novinář: Fotbal je dnes v Liverpoolu vysvobozením. Co přestupová politika?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Největší překvapení US Open? Pro mě Daniil Medveděv. Ten mě udivuje víc a víc, už posledních šest týdnů. Jeho série je něco neuvěřitelného. Musí být fyzicky neskutečně fit, v Americe hrál čtyři finále, musel toho mít nad hlavu. Ve finále US Open prohrával s Nadalem 0:2 na sety a ještě dokázal udělat zápas. Za tohohle stavu Španělovi soupeři už třetí set obvykle vzdají, on dokázal vyrovnat na 2:2. Vypadá to, že v sobě musí mít i obrovskou morální sílu.Jeho tenis je přitom dost specifický. V mnoha věcech se mi zdá zvláštní až nedokonalý, ale to tak někdy je. Když jsem viděl hrát poprvé Jima Couriera forhend, říkal jsem si, že stáhli nějakého hráče z baseballu. Medveděv mi malinko připomíná Miloše Mečíře, minimálně tím, jak přijímá servis, jak se s ničím moc nemaže. Všichni hráči si vybírají z pěti míčů, ze kterých budou servírovat, musejí se utřít, pak osmnáctkrát driblují tenisákem o zem. On je bezprostřední člověk. Nadhoz na podání má každý jiný, fakt zvláštní hráč. Technicky se mi nelíbí, ale má hrozný cit pro míč a silnou hlavu.

Na Nadala to ale ještě nestačilo. Rafa je prostě pojem, z velké trojky na tom byl momentálně fyzicky nejlíp a zaslouženě vyhrál. Vypadá vážně nabušený – jak fyzicky, tak mentálně. V turnaji nehrál dlouhé zápasy, to pro něj bylo hrozně důležité. Pakliže neztratí motivaci, není skoro pochyb o tom, že Federerových 20 grandslamů překoná. Antuková Paříž mi pro něj i do dalších sezon přijde skoro jistá, když bude zdravý. A jak je vidět, tak umí i na betonu, takže proč by ho nemohl dorovnat už hned v Austrálii. Je prostě strašně dobrý a silný.

Obrovskou radost mi udělal Jonáš Forejtek, vítěz juniorky US Open. Poslední rok hraje stoprocentně u nás na Štvanici, má trenéra Honzu Mertla, který ho doprovází všude. Už vůbec to, že čtyři čeští kluci byli v hlavní soutěži US Open, je dobré znamení. Nastupující generace šanci má.

Jonáš má před sebou samozřejmě dlouhou cestu, ale jeho obrovskou výhodou je, že to chce. Je zodpovědný, chce trénovat a podřídit se všem věcem, které provázejí špičkový tenis. A další výhodou je to, že je ze sportovní rodiny. 

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud