Plíšková grandslam vyhraje! Serena a prohrané finále? Už to není náhoda | iSport.cz
10. září 2019 • 16:38

Plíšková grandslam vyhraje! Serena a prohrané finále? Už to není náhoda

TOP VIDEA
České Budějovice - Plzeň: Do otevřené obrany pronikl Krmenčík a technicky překonal Staňka, 0:1 České Budějovice - Plzeň: Do otevřené obrany pronikl Krmenčík a technicky překonal Staňka, 0:1
Opava - Liberec: Školácká chyba Šroma! Musa ji potrestal, 0:1 Opava - Liberec: Školácká chyba Šroma! Musa ji potrestal, 0:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Největší překvapení US Open? Pro mě Daniil Medveděv. Ten mě udivuje víc a víc, už posledních šest týdnů. Jeho série je něco neuvěřitelného. Musí být fyzicky neskutečně fit, v Americe hrál čtyři finále, musel toho mít nad hlavu. Ve finále US Open prohrával s Nadalem 0:2 na sety a ještě dokázal udělat zápas. Za tohohle stavu Španělovi soupeři už třetí set obvykle vzdají, on dokázal vyrovnat na 2:2. Vypadá to, že v sobě musí mít i obrovskou morální sílu.Jeho tenis je přitom dost specifický. V mnoha věcech se mi zdá zvláštní až nedokonalý, ale to tak někdy je. Když jsem viděl hrát poprvé Jima Couriera forhend, říkal jsem si, že stáhli nějakého hráče z baseballu. Medveděv mi malinko připomíná Miloše Mečíře, minimálně tím, jak přijímá servis, jak se s ničím moc nemaže. Všichni hráči si vybírají z pěti míčů, ze kterých budou servírovat, musejí se utřít, pak osmnáctkrát driblují tenisákem o zem. On je bezprostřední člověk. Nadhoz na podání má každý jiný, fakt zvláštní hráč. Technicky se mi nelíbí, ale má hrozný cit pro míč a silnou hlavu.

Na Nadala to ale ještě nestačilo. Rafa je prostě pojem, z velké trojky na tom byl momentálně fyzicky nejlíp a zaslouženě vyhrál. Vypadá vážně nabušený – jak fyzicky, tak mentálně. V turnaji nehrál dlouhé zápasy, to pro něj bylo hrozně důležité. Pakliže neztratí motivaci, není skoro pochyb o tom, že Federerových 20 grandslamů překoná. Antuková Paříž mi pro něj i do dalších sezon přijde skoro jistá, když bude zdravý. A jak je vidět, tak umí i na betonu, takže proč by ho nemohl dorovnat už hned v Austrálii. Je prostě strašně dobrý a silný.

Obrovskou radost mi udělal Jonáš Forejtek, vítěz juniorky US Open. Poslední rok hraje stoprocentně u nás na Štvanici, má trenéra Honzu Mertla, který ho doprovází všude. Už vůbec to, že čtyři čeští kluci byli v hlavní soutěži US Open, je dobré znamení. Nastupující generace šanci má.

Jonáš má před sebou samozřejmě dlouhou cestu, ale jeho obrovskou výhodou je, že to chce. Je zodpovědný, chce trénovat a podřídit se všem věcem, které provázejí špičkový tenis. A další výhodou je to, že je ze sportovní rodiny. 

Pokračování článku patří k placenému
obsahu iSportu

S předplatným získáte:

 • Sestřihy všech zápasů FORTUNA:LIGY
 • Exkluzivní videa z hokejové extraligy
 • Profilové rozhovory
 • Zákulisní informace z první ruky
 • Názory slavných expertů
 • Analýzy vítězství a porážek
 • Měsíční předplatné 49 Kč*

  *Cena 49 Kč platí pro první měsíc pro nové
  předplatitele (týká se pouze platby kartou).
  Následující měsíc stojí 99 Kč.

  Objednat
 • Roční předplatné 990 Kč

  Ušetříte 2 měsíce oproti měsíční platbě.

  Objednat

Možnosti platby
?

 • Kartou online
 • Platba online
 • Platba SMS
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

MS v ragby, MS v atletice, Velká pardubická

MS v ragby 2019 (20. 9. - 2. 11. 2019, Japonsko)
Program Speciál k MS

MS v atletice 2019 (27. 9. - 6. 10. 2019, Dauhá)
Program českých atletů Česká nominace

Velká pardubická 2019: 129. ročník slavného dostihu (13. 10. 2019)
Kompletní informace Vítězové a historie ONLINE přenos

Články odjinud


Články odjinud