Jágra věk na ledě dohání, ale legenda se nedá. Chcete jeho tělo? | iSport.cz
Zdeněk Janda
19. července 2018 • 14:31

Jágra věk na ledě dohání, ale legenda se nedá. Chcete jeho tělo?

TOP VIDEA
Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0! Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0!
Liberec - Bohemians: Domácí si berou vedení zpátky, z nádherné akce zakončoval Kuchta, 2:1 Liberec - Bohemians: Domácí si berou vedení zpátky, z nádherné akce zakončoval Kuchta, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tohle řekl během rozhovoru hned dvakrát. „Kdo má rád výzvy, tak mu rád přenechám moje tělo. A může si to zkusit.“ Pousmál se přitom. Ale jenom krátce. I větší pousmání mu dělalo potíž… Na Jaromíru Jágrovi po prvním ostrém tréninku s Kladnem bylo vidět, že toho má, lidově řečeno, plný kecky. Není divu.Bere se to už automaticky. Jako přirozená věc. Že Jaromír Jágr neustále hraje… Že je to držák, nezmar. A jedna z mála jistota v roztodivném světě. Číslo 68 na ledě. A věk nehraje roli.

Jenže i u něj se hlásí o slovo. „Jsou věci, které bych chtěl zvládnout, ale nemůžu. Těch omezení je pořád víc a víc…“ Další upřímné vyjádření hokejové legendy. A teď to hlavní. Je mu 46. V únoru, tedy v době, kdy s kladenskými Rytíři bude brojit na klíčovou fázi sezony a za vysněným postupem do extraligy, oslaví 47. narozeniny.

Jen si to uvědomte. A zamyslete se. Už jenom to, že v tomhle věku se chystá na další ročník. Neuvěřitelné… A považte, že nebýt zdravotních neduhů, klidně se mohl chystat ještě na sezonu v NHL! Teď je to, ve velkých uvozovkách, jenom na první ligu. Ale přesto…

Věk nezastavíš. Rčení, které se často omílá. Druhý nejproduktivnější hráč v historii NHL dokazuje, že je to jenom fráze. Ovšem rovněž na Jágra platí přírodní zákony, i když si je umí uzpůsobit jako málokdo. Svoje tělo zná jako žádný jiný český sportovec.

Jágr po prvním tréninku: Jsem rád, že jsem přežil. Chci stihout první zápas

Přesto hodiny neúprosně tikají. Proto je třeba znovu ocenit, čeho všeho je schopný. Ve věku, v němž už mnozí z postele vstávají rozlámaní a z tenisového zápasu nebo lehkého výjezdu na kole se vzpamatovávají několik dní.

Jágr se chystá na další profesionální sezonu. Jako majitel. Ale stále jako klíčový hráč Kladna. Muž, o němž trenér oprávněně mluví jako o rozdílovém. Útočník, od něhož se čekají velké věci. Protože na ně stále má.

Ono se to bere automaticky. Že je Jágr věčný.

Jenže i čtvrteční trénink jasně ukázal, kolik ho to stojí odříkání. Nejslavnější český sportovec má před sebou (nejspíš) poslední sezonu v kariéře. Važme si, že u toho můžeme být.

Když ho pak na ledě uvidíte, jak drží krok s mladými a pálí góly, vzpomeňte si na muka, která prožívá teď. A vždycky si podvědomě uvědomte, jak vy byste se cítili a co byste zvládli v jeho věku…

Kladenský matador Jaromír Jágr byl při prvním tréninku Rytířů v dobré náladě
Kladenský matador Jaromír Jágr byl při prvním tréninku Rytířů v dobré náladě

Jágr na ledě jako první! Legenda je zpět, zapojila se do tréninku

 

Sport 2020

MS v biatlonu (13. - 23. února 2020, Anterselva)
Program Nominace na MS O Anterselvě

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Olympiáda 2020 (24. července - 9. srpna 2020, Tokio)
Nové sporty Olympijská kolekce Kdy se konají další olympijské hry?

Články odjinud


Články odjinud