Stromšík byl ve svém rozběhu třetí, Seidlová pátá. Oba jsou v semifinále HME | iSport.cz
2. března 2019 • 13:50

Stromšík byl ve svém rozběhu třetí, Seidlová pátá. Oba jsou v semifinále HME

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Zdeněk Stromšík na HME ovládl finále běhu mužů na 60 metrů
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Sparta doma neztratí, co Plzeň na Baníku?
LIGA NARUBY: Na fotbal teď na štaflích a terakotová armáda v Edenu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zdeněk Stromšík i Klára Seidlová postoupili v běhu na 60 metrů do večerního semifinále halového mistrovství Evropy v atletice v Glasgow. Stromšík byl ve svém rozběhu třetí v čase 6,77 a kvalifikoval se přímo, Seidlová doběhla pátá a s časem 7,39 musela do poslední chvíle čekat, jestli se vejde mezi 24 semifinalistek. Tyčkařky Romana Maláčová a Amálie Švábíková ztroskotaly v kvalifikaci a ani Filip Šnejdr do finále běhu na 800 metrů nepostoupil.Stromšík překonal první překážku, což mu například loni na halovém mistrovství světa v Birminghamu kvůli svalovému zranění nevyšlo. "Cíl byl přejít do semifinále, což se povedlo z přímého postupového místa, takže já si nemám na co stěžovat," pochvaloval si po závodě.

Po dobrém startu se mu dva soupeři trochu vzdálili, ale postupovou třetí pozici uhájil o setinu před Švýcarem Sylvainem Chuardem. Bezprostředně po proběhnutí cílem si nebyl jistý, jestli ho porazil. "Člověk tu setinu těžko zaregistruje, ale věřil jsem, že tam budu. A jsem tam, takže dobrý," řekl.

Ve večerním semifinále chce zrychlit. "Věřím, že na to mám. Chci prodat formu, na kterou jsme trénovali půl roku. Přijel jsem na vrcholu. Doufám v to," doplnil.

Také Seidlová už letos běžela výrazně rychleji, ale v rozběhu trochu zaostala na startu a to se v nejkratším sprintu těžko dohání. O jejím těsném postupu nakonec rozhodly pouhé dvě setiny. Když proběhla cílem svého rozběhu jako pátá, příliš v postup nevěřila.

V mixzóně čekala, až doběhne poslední rozběh, který rozhodl o jejím osudu. Raději se na něj nedívala. "Byly to velké nervy, ale jsem strašně šťastná, že to takhle dopadlo, že mám ještě jednu šanci," oddechla si. V semifinále už nebude mít co ztratit. "Když se mi povede ten start, tak to bude určitě lepší," doufala.

Jasně nejrychlejší byla Polka Ewa Swobodová, která šedesátku zvládla za 7,14. Semifinálový blok začne v 19:50, finále v 21:35.

České tyčkařky do nedělního finále nepostoupily. Devatenáctileté Švábíkové nepomohlo ani vyrovnání dva roky starého osobního rekordu 440 cm, o deset centimetrů výš už neuspěla. "Hodnotím to kladně v tom, že po té nepovedené sezoně se mi podařilo aspoň dorovnat ten svůj halový osobák. Jsem ale i nespokojená, protože si myslím, že na těch 450 bylo. Ale to se nedá nic dělat," řekla finalistka loňského ME pod otevřeným nebem.

Maláčová si ke své malé radosti zaskákala ze všech tyčkařek nejvíc. Třikrát se zachránila až na třetí pokus, na 450 se to ještě povedlo, ale výš už to nešlo. V té době řecká olympijská vítězka Ekaterini Stefanídiová teprve začínala a potřebovala na postup jediný skok přes 460 cm.

"Měla jsem obavy už na 410, protože takhle vysoko jsem ještě letos nezačínala. Pak jsem se chytla a věřila jsem si i na těch 460, ale po tolika skocích už mi chyběly síly," komentovala své vystoupení v Glasgow Maláčová.

Šnejdr v semifinále na 800 m ještě do posledního kola vbíhal na třetí postupové pozici, ale pak se propadl na pátou v čase 1:50,72. Běželo se výrazně pomaleji než v pátečním rozběhu, takže rozhodoval finiš a v něm český půlkař nestačil. Ve stejné disciplíně žen bude finále překvapivě bez Švýcarky Seliny Büchelové. Vítězka dvou předchozích halových šampionátů doběhla v semifinále o pět setin sekundy až třetí.

Halové mistrovství Evropy v atletice v Glasgow:

Rozběhy a kvalifikace s českou účastí:

Muži:

Rozběhy:

60 m: 1. Zíkos (Řec.) 6,66, ...21. Stromšík (ČR) 6,77 - postoupil do semifinále.

Ženy:

Rozběhy:

60 m: 1. Swobodová (Pol.) 7,14, ...22. K. Seidlová (ČR) 7,39 - postoupila do semifinále.

Kvalifikace:

Tyč: 1. Sidorovová (Rus.), Stefanídiová (Řec.) a Žuková (Běl.) 460, ...13. Maláčová 450, 16. Švábíková (obě ČR) 440 - nepostoupily do finále.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud