Martin Hašek
11. června 2024 • 17:00

Hrůza desetibojaře, sestřelila ho tyč. Šebrle se nejprve bál, pak se křenil

Vstoupit do diskuse
3
TOP VIDEA
V zóně s TK27! Fotbal a móda? Krejčího už by dokázali ochránit. Mě to zlomilo, říká Vácha
S Priskem hořel trávník. Podívejte se na TOP emoce odcházejícího kouče Sparty
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nepříjemnou situaci zažil desetibojař Vilém Stráský během závodu na mistrovství Evropy v Římě. Když se ve skoku o tyči pokoušel překonat 490 centimetrů, zůstal viset nad šuplíkem, tyč se napružila a tvrdě ho udeřila do nohou. Atlet pak chvíli v bolesti ležel na doskočišti, trenér Roman Šebrle se strachoval na tribuně, pak se křenil.„Já jsem neprošel tyč, jak jsem potřeboval, protože se v půlce rozběhu otočil vítr. Viděl jsem, že jsem přímo nad šuplíkem a to se v tu chvíli ani nemůžete pustit,“ vysvětloval Stráský. „Takže jsem se toho držel a jak to vypružilo, tak mě to trefilo do nohou. Zranění to snad není, jenom to trochu tuhne a bolí to, budu v pohodě.“

Stráský v květnu v Götzisu poprvé v kariéře překonal hranici 8000 bodů a na evropském šampionátu bojuje o co nejlepší výkon i umístění kvůli posunu v olympijském žebříčku. V druhý den závodu zatím zvládl 110 metrů překážek za 14,24 sekundy, diskem hodil 40,08 metru a 480 centimetrů. Se ziskem 6656 bodů je před posledními dvěma disciplínami dvanáctý.

„Čekal jsem to lepší, překážky jsem čekal určitě lepší, ale zakopl jsem o první překážku, pak jsem to snažil dohnat, ale nepovedlo se to. V disku jsem si věřil o trošku víc, aspoň je to 40 metrů. V tyči jsem chtěl taky víc, ale po tom druhém pokusu už to nešlo,“ hodnotil Stráský.

Vstoupit do diskuse
3
Aktuální události
Články odjinud