13. srpna 2017 • 08:53

Co zkazilo Boltův konec? Nechali nás čekat v chladu, zlobili se parťáci

Autor:
TOP VIDEA
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ideální scénář? Usain Bolt se loučí se zlatou medailí ze štafety z běhu na 4x100 metrů. Realita na mistrovství světa? Fenomenální sprinter poslední poslední úsek v sobotním finále nedoběhl, když se chytil za stehno a s bolestivým výrazem skončil na zemi. Z dráhy pak rychle odkulhal. Boltovi parťáci za tím viděli průtahy před startem závodu, který začal s desetiminutovým zpožděním.Dav na londýnském stadionu jásal i smutnil současně. Zlato totiž brali překvapivě domácí Britové v novém evropském rekordu, zatímco kolem Bolta stáli další členové jamajské štafety a zdravotnický personál. Už to vypadalo, že atletická superstar dráhu opustí na kolečkovém křesle, nakonec odkulhal do zázemí sám.

U novinářů se Bolt nezastavil, o příčinách smutného konce posledního závodu jedenáctinásobného světového šampiona promluvil Yohan Blake. "Nechali nás čekat příliš dlouho. Asi 40 minut. Prostě bláznivé," kritizoval Blake pořadatele. "Nebylo tam zrovna teplo, přitom jsme byli už převlečení," přidal se i Julian Forte, další jamajský sprinter.

To potvrzuje i vyjádření lékaře jamajské výpravy Kevina Jonese. Podle něho byla příčinou Boltových problémů křeč v levém stehenním svalu, což mohlo způsobit nedostatečné zahřátí před závodem.

Televizní záběry při slavnostním nástupu štafet ukazovali Bolta, jak si plácl s maskotem v chodbě při cestě na dráhu. Vypadal tradičně uvolněný a v dobré náladě. "Jenže jsme dlouho čekali, snažili se zahřívat. Bolí to, když vidíte skutečného šampiona, opravdovou legendu bojovat zrovna takhle," litoval Blake.

"Já třeba vypil dvě láhve vody," komentoval další člen jamajské štafety a mistr světa na 110 metrů překážek Omar McLeod, co dělal během průtahů.

Zpoždění v programu způsobily oslavy po konci závodu na 5000 metrů, v němž brala stříbro domácí superhvězda Mo Farah. Ten ještě před závodem štafet dostal medaili při slavnostním ceremoniálu, oceněny byly také nejlepší výškařky.

"Chtěli jsme, aby se Usain loučil zlatem. Nebo alespoň medailí," litoval McLeod. Na Boltově odkazu jako největšího sprintera všech dob ale hořký konec sobotní štafety nic nezmění. "Jeho jméno bude žít dál," ujišťoval.

Atletická hvězda Usain Bolt v bolestech
Atletická hvězda Usain Bolt v bolestech

 

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze