Martin Hašek
Premium
14. července 2022 • 19:49

Nový Bolt je tady! Knighton (18) už mu bere rekordy, výškou jsou si podobní

Autor: Martin Hašek, inf
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Teplice - Olomouc: Jako Pat a Mat! Po souhře se Stoppenem fauloval Beneš a dostal červenou
Celý Pittsburgh žil Jágrem. Co legendu baví kromě hokeje? Sleduje moudra na Instagramu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už neplačte kvůli Usainu Boltovi! Starého mistra k atletické kariéře nikdo nevzkřísí. A hlavně, jeho nástupce už je zřejmě tady. Americkému sprinterovi Erriyonu Knightonovi je osmnáct let a skoro ve všem se podobá legendárnímu Jamajčanovi. Je to cílevědomý, vysoký kluk s dlouhýma nohama, který popírá klasické sprinterské poučky. Běhá Boltovu oblíbenou dvoustovku. Jen v jednom se od Bolta liší. Je rychlejší. Než osmnáctiletý Bolt určitě.Noahu Lylesovi se ve finále americké národní kvalifikace rozhostil na tváři spokojený výraz, z prstů na ruce udělal šipku a ukázal do vedlejší dráhy.

„Ukazoval jsem na všechny lidi, kteří o mně celý loňský rok pochybovali. Na všechny, kdo stále říkají: Už je mimo hru,“ vysvětloval viditelně nažhavený úřadující mistr světa v běhu na 200 metrů.

Jenomže v realitě ten prst neukazoval na imaginární Lylesovy nepřátele. Mířil do vedlejší dráhy, kde zůstal o dvě setiny sekundy na druhém místě Erriyon Knighton.

Důvody Lylesova podráždění jsou jasné. Po Boltově odchodu se právě on dlouho rýsoval jako nástupce krále. Zářil na mítincích, bavil svými ponožkami ve stylu Úžasňákových. Na MS 2019 v Dauhá vyhrál dvoustovku, pro olympijské Tokio si naplánoval pokus o sprinterský double. Na stovce se ale ani nedostal do týmu a na dvoustovce bral jen bronz. A do toho přišel nástup zázračného mladíka Knightona.

Lyles měl v posledních dvou letech oprávněně pocit, že je to tenhle kluk ze střední školy z floridské Hillsborough, který mu ubírá na slávě. A teď už je to rozhodně víc než pocit.

New York Times nadepsaly svou storku titulkem: Erriyon Knighton může být brzy rychlejší, než Usain Bolt kdy byl.

The Times označily Knightona jako Tu příští velkou věc.

A víte co? Ono nejde o mediální zkratku, touhu za každou cenu tahat na světlo mladého maníka a srovnávat ho s Boltem, aby bylo o čem psát.

Knighton je realita. Vloni na jaře zaběhl v Jacksonville dvoustovku za 20,11 sekundy a překonal historický výkon Usaina Bolta v kategorii do osmnácti let. Do konce roku Boltovi vzal také rekord v kategorii do dvaceti let. Na loňské

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud