Gebrselassie překonán! Keňan Makau zaběhl v Berlíně světový rekord

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Keňský běžec Patrick Makau překonal na maratónu v Berlíně světový rekord. Šestadvacetiletý atlet obhájil titul a neoficiálním časem 2:03:38 vylepšil dosavadní maximum Etiopana Haileho Gebrselassieho o 21 vteřin.

Osmatřicetiletý Gebrselassie světový rekord zaběhl před třemi lety také v Berlíně. Celkem padlo světové maximum v německé metropoli už poosmé, popáté v mužské kategorii.

Gebrselassieho tři roky starý čas byl letos překonán už na dubnovém maratónu v Bostonu. Tehdejší výkon Keňana Geoffreyho Mutaie (2:03:02) však nebyl kvůli nevyhovující trati uznán.

Makau v neděli také ukončil Gebrselassieho neporazitelnost v Berlíně. Keňský vytrvalec, který letos přijel do Německa bojovat o místo na olympiádě v Londýně, totiž při předchozích čtyřech startech pokaždé vyhrál.

Závod žen vyhrála Florence Kiplagatová z Keni časem 2:19:44. Druhá skončila domácí Irina Mikitenková, třetí doběhla Britka Paula Radcliffeová.