29. května 2016 • 00:00

Vadlejch byl na Diamantové lize čtvrtý, třásl se rekord na stovce překážek

Autor:
Oštěpaři Jakubu Vadlejchovi Zlatá tretra příliš nevyšla
TOP VIDEA
SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český oštěpař Jakub Vadlejch skončil čtvrtý na mítinku Diamantové ligy v Eugene výkonem 80,94 metru. Závod vyhrál Egypťan Ihab Abdelrahman v kvalitním výkonu 87,37 metru, kterým vyrovnal nejlepší hod sezony. Druhý český zástupce Jakub Holuša byl na míli jedenáctý v čase 3:58,34.Sledovaný běh na 100 metrů vyhrál za 9,88 sekundy Američan Justin Gatlin, kterého ale o zápis do čela letošních světových tabulek připravil nepovolený vítr 2,6 metru za sekundu.

Abdelrahman na centimetr přesně vyrovnal výkon Thomase Röhlera ze Zlaté tretry v Ostravě a odsunul na třetí místo tabulek právě Vadlejcha. Druhý skončil keňský mistr světa Julius Yego za 84,68 metru, Röhler hodil 82,53.

Gatlin už se letos dostal potřetí pod hranici 10 sekund, ale tentokrát jeho výkon znehodnotil vítr. Druhý proběhl cílem Jamajčan Asafa Powell v času 9,94 sekundy, Američan Tyson Gay byl třetí za 9,98 a také jeho krajan Mike Rodgers zlomil magickou hranici (9,99).

O nejlepší výkon mítinku se postarala Američanka Kendra Harrisonová, která proletěla trať 100 m překážek v času 12,24 a jen o tři setiny zaostala za světovým rekordem Bulharky Jordanky Donkovové z roku 1988. Výkon Harrisonové je druhým nejlepším časem historie.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze