14. června 2016 • 17:10

Železný trénoval handicapovanou oštěpařku: Někteří tolik nehodí ani z rozběhu

Autor:
Jan Železný trénoval handicapovanou oštěpařku
TOP VIDEA
Fanoušci v akci! Žongly, pivo i originální hodnocení výhry Slavie v Olomouci Fanoušci v akci! Žongly, pivo i originální hodnocení výhry Slavie v Olomouci
Krupp na scénu! Hokejisté Sparty poprvé trénovali na ledě s novým koučem Krupp na scénu! Hokejisté Sparty poprvé trénovali na ledě s novým koučem
VŠECHNA VIDEA ZDE

S atletikou začala teprve před několika měsíci, přesto dokázala handicapovaná osmnáctiletá Kateřina Nováková vybojovat kompletní sbírku medailí z MSJ handicapovaných 2015. Oštěpařku, vrhačku a diskařku čekají na přelomu června a července Světové hry handicapované mládeže v Praze. Před touto akcí si zatrénovala s oštěpařskou legendou Janem Železným.Přípravy na Světové hry handicapované mládeže jsou v plném proudu, osmnáctiletá atletka Nováková se připravovala pod dohledem legendárního oštěpaře Jana Železného. "Honza Železný i Barbora Špotáková jsou pro mě velkou motivací. Přála bych si házet ještě víc, dal mi dobré rady," neskrývala mladá atletka nadšení z tréninku.

Handicapovaná atletka trénovala s Janem Železným
720p 480p 360p 240p

Ze spolupráce byl nadšený i samotný Železný . "Musím říct, že je fakt šikovná. Co ona je schopná hodit ze sedu, nejsou někteří schopní hodit z rozběhu. Ten talent tam je a navíc je to strašně fajn holka," pochválil jí.

Přestože závodí v atletice teprve pár měsíců, na Světové hry má jen ty nejvyšší ambice. "Doufám, že bych se mohla umístit na první místě," věří Nováková. Na závěr tréninku si Železný vyzkoušel hod oštěpu ze sedu. Jak se mu házelo? "Je to složité, člověk má nějaké omezení pohybu," přiznal.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

1. kolo
Dukla - Plzeň 1:3 * Příbram - Teplice 1:1 * Liberec - Karviná 1:0 
Zlín - Ml. Boleslav 3:2 * Sparta - Opava 2:0 * Bohemians - Slovácko 2:1 
Olomouc - Slavia 0:3 * Baník Ostrava - Jablonec 
(po 23. 7. 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze