Praha přišla o rekord! Jepkosgeiová o sekundu překonala čas v půlmaratonu | iSport.cz
22. října 2017 • 12:22

Praha přišla o rekord! Jepkosgeiová o sekundu překonala čas v půlmaratonu

Autor:
Keňanka Joyciline Jepkosgei vytvořila na Pražském půlmaratonu světový rekord
TOP VIDEA
Dukla - Slovácko: Nešťastník Chlumecký! Dal si druhý vlastňák a zničil šance Dukly na bod! Dukla - Slovácko: Nešťastník Chlumecký! Dal si druhý vlastňák a zničil šance Dukly na bod!
BACKSTAGE: Nekazí fotbalisty agenti? Bez nich se do zahraničí nedostanete, říká Podaný BACKSTAGE: Nekazí fotbalisty agenti? Bez nich se do zahraničí nedostanete, říká Podaný
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dubnový světový rekord v půlmaratonu, který na Pražském půlmaratonu zaběhla Keňanka Joyciline Jepkosgeiová, už neplatí. Sama Jepkosgeiová v neděli ve Valencii historický čas vylepšila o jednu sekundu na výkon 1:04:51 minuty.Jepkoskeiová, která je členkou RunCzech Teamu, pokračuje v parádní sezoně. V dubnu při Pražském půlmaratonu překonala hned čtyři rekordy, kromě půlmaratonu i na 10, 15 a 20 kilometrů. Před měsícem posunula svůj výkon na desetikilometrové trati v rámci dalšího pražského závodu okruhu PIM na čas 29:43 hodiny.

„Byl to můj první závod ve Valencii a moc jsem si ho užila. Počasí bylo pěkné, trať perfektní, dalo se na ní běžet rychle,“ řekla třiadvacetiletá Jepkosgeiová.

Jako pacemaker rekordmance pomáhal její krajan Ezekiel Kemboi, který jí pomohl k rychlé úvodní pětce za 14:52 minuty. Na desítce byla Jepkosgeiová za 30:09 minuty, o pět sekund pomaleji, než při světovém rekordu v Praze.

Na patnácti kilometrech Jepkosgeiová oproti pražskému běhu ztrácela 22 sekund, v závěru ale zabrala. Na dvaceti kilometrech už ztrácela jenom pět sekond, ve finiši ještě přidala a v cíli byla oproti starému rekordu o sekundu rychleji.

Ženský světový rekord v půlmaratonu tak byl překonán už potřetí v letošním roce. Ještě před Jepkosgeiové dubnovým výkonem v Praze běžela v únoru v Rás al-Chajma Keňanka Peres Jepchirchirová 1:05:06 hodiny.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko
(pá 18:30), Liberec - Bohemians 1905 (so 17:00), Zlín - Teplice (so 17:00), Ml. Boleslav - Opava (so 17:00), Slavia - Jablonec (so 19:00), Karviná - Plzeň (ne 15:00), Sparta - Příbram (ne 18:00), Olomouc - Baník Ostrava (po 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze