Praha přišla o rekord! Jepkosgeiová o sekundu překonala čas v půlmaratonu | iSport.cz
22. října 2017 • 12:22

Praha přišla o rekord! Jepkosgeiová o sekundu překonala čas v půlmaratonu

Autor:
Keňanka Joyciline Jepkosgei vytvořila na Pražském půlmaratonu světový rekord
TOP VIDEA
 Zrušení baráže o extraligu? Průšvih je hlavně způsob, jakým to svaz oznámil, tvrdí redaktoři Sportu Zrušení baráže o extraligu? Průšvih je hlavně způsob, jakým to svaz oznámil, tvrdí redaktoři Sportu
Jágr do Havířova přijel vlakem a hrál v nové helmě. Ta stará se mi rozbila, smál se Jágr do Havířova přijel vlakem a hrál v nové helmě. Ta stará se mi rozbila, smál se
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dubnový světový rekord v půlmaratonu, který na Pražském půlmaratonu zaběhla Keňanka Joyciline Jepkosgeiová, už neplatí. Sama Jepkosgeiová v neděli ve Valencii historický čas vylepšila o jednu sekundu na výkon 1:04:51 minuty.



Jepkoskeiová, která je členkou RunCzech Teamu, pokračuje v parádní sezoně. V dubnu při Pražském půlmaratonu překonala hned čtyři rekordy, kromě půlmaratonu i na 10, 15 a 20 kilometrů. Před měsícem posunula svůj výkon na desetikilometrové trati v rámci dalšího pražského závodu okruhu PIM na čas 29:43 hodiny.

„Byl to můj první závod ve Valencii a moc jsem si ho užila. Počasí bylo pěkné, trať perfektní, dalo se na ní běžet rychle,“ řekla třiadvacetiletá Jepkosgeiová.

Jako pacemaker rekordmance pomáhal její krajan Ezekiel Kemboi, který jí pomohl k rychlé úvodní pětce za 14:52 minuty. Na desítce byla Jepkosgeiová za 30:09 minuty, o pět sekund pomaleji, než při světovém rekordu v Praze.

Na patnácti kilometrech Jepkosgeiová oproti pražskému běhu ztrácela 22 sekund, v závěru ale zabrala. Na dvaceti kilometrech už ztrácela jenom pět sekond, ve finiši ještě přidala a v cíli byla oproti starému rekordu o sekundu rychleji.

Ženský světový rekord v půlmaratonu tak byl překonán už potřetí v letošním roce. Ještě před Jepkosgeiové dubnovým výkonem v Praze běžela v únoru v Rás al-Chajma Keňanka Peres Jepchirchirová 1:05:06 hodiny.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud