Železný má další svěřenkyni. Ogrodníková si užívá teambuilding | iSport.cz
21. října 2019 • 12:01

Železný má další svěřenkyni. Ogrodníková si užívá teambuilding

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Jílek: Cítil jsem, že mužstvo je silné. Od třetího gólu jsme hru kontrolovali Jílek: Cítil jsem, že mužstvo je silné. Od třetího gólu jsme hru kontrolovali
Sparta - Mladá Boleslav: Sáček nádhernou pumelicí otevírá skóre, 1:0! Sparta - Mladá Boleslav: Sáček nádhernou pumelicí otevírá skóre, 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Oštěpařská vicemistryně Evropy Nikola Ogrodníková se bude připravovat ve skupině světového rekordmana Jana Železného. Dosud ji stejně jako Barboru Špotákovou trénoval Rudolf Černý. Na přípravě Ogrodníkové se podílel i její přítel Vítězslav Veselý, který bude pokračovat v závodní kariéře a bude trénovat samostatně.Ogrodníková přesun avizovala na sociálních sítích zveřejněním společné fotografie s novými tréninkovými kolegyněmi Irenou Šedivou a Nikol Tabačkovou.

"Oficiálně nová členka Železného skupiny pro příští sezonu, takže nejdřív máme teambuilding s holkama," napsala ke snímku z dovolené. Informaci o změně trenéra potvrdila Ivana Roháčková z Dukly, kam Ogrodníková patří.

Nikola Ogrodníková s novými tréninkovými parťačkami Irenou Šedivou a Nikol Tabačkovou
Nikola Ogrodníková s novými tréninkovými parťačkami Irenou Šedivou a Nikol Tabačkovou

Devětadvacetiletá Ogrodníková po loňském průlomu do světové špičky a stříbru na mistrovství Evropy letos zažila sezonu plnou zvratů. V jejím úvodu si česká Atletka roku 2018 vylepšila osobní rekord na 67,40 metru, ale pak i vinou problémů se zády předváděla nevyrovnané výkony.

Nevydařila se jí Zlatá tretra, ale skončila třetí ve finále Diamantové ligy. Na mistrovství světa stejně jako Špotáková a Šedivá postoupila do finále, kde ale nepřehodila ani šedesát metrů a skončila jedenáctá.

Trojnásobný olympijský vítěz a mistr světa Železný tak má ve skupině další dívčí posilu. Vedle toho trénuje i elitní české oštěpaře v čele s Jakubem Vadlejchem.

 
Články odjinud


Články odjinud