18. února 2023 • 21:56

Absolutní světový rekord! Velevrh Crouserovi tentokrát uznali

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Třinec - Sparta Praha 2:4. Hosté berou druhý bod v sérii, rozhodl Kempný
Jílek a Saňák: O zklamání ve Spartě, Priskem, tajném cíli a trenérském orgasmu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil v Pocatellu halový světový rekord výkonem 23,38 metru. Třicetiletý dvojnásobný olympijský vítěz a mistr světa tak o centimetr vylepšil i vlastní absolutní maximum ze sektoru pod širým nebem.



Crouser se radoval ze světového maxima 23,38 už loni v New Yorku. Po skončení tamního halového mítinku nicméně pořadatelé přiznali chybu v měření a koulařskou soutěž anulovali.

Venkovní rekord 23,37 vytvořil Crouser předloni v Eugene, v hale mělo jeho dosavadní světové maximum hodnotu 22,82. Podle webu Světové atletiky překonal hranici 23 metrů už sedmkrát.

V letošní sezoně změnil techniku a před týdnem na halových Millrose Games v New Yorku zvítězil výkonem 22,58. Dvojkou ve světových tabulkách letošního roku je za ním Tomáš Staněk. Český atlet má na kontě lednový výkon 21,69 metru z Kladna.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud