12. února 2024 • 12:20

Detaily nehody, která otřásla atletikou: rekordman (†24) řídil, tři mrtví

Autor: rou, inf
Vstoupit do diskuse
3
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Bohemians - Sparta 1:3. Birmančevičova show, Letenští se vyhrabali z nejhoršího
PRVNÍ DOJEM: Třinec jako na Tour de France. Zatopí i Pardubicím
VŠECHNA VIDEA ZDE

Světová atletika truchlí nad ztrátou rostoucí maratonské hvězdy. Kelvin Kiptum (†24) měl být tím, kdo prolomí magickou hranici dvou hodin, k níž mu chybělo 35 sekund. Jenže jeho životní cestu přervala tragická nehoda, při níž zemřeli dva další lidé. Co se přihodilo?Kelvin Kiptum naložil svého trenéra Gervaise Hakizimana (†37) a čtyřiadvacetiletou Sharon Chepkurui Kosgeiovou Keiyo do Toyoty Premio a vyrazil z keňského Eldoretu domů. Jenže kolem jedenácté večer místního času zatím z neznámých důvodů ztratil kontrolu nad vozidlem a v oblasti Kaptagat, kam směřoval, havaroval.

Podle policejní zprávy vůz vyletěl ze silnice, zhruba 60 metrů pokračoval trávou a pískem a pak narazil do vzrostlého stromu... Co se dělo bezprostředně po nehodě, popsal pro deník Nation Kenneth Kimaiyo, Kiptumův přítel, který hned vyrazil na místo.

U nehody už byl jeden motocyklista, který se snažil pomoci mladé ženě, která prý křičela bolestí. Sharon Kosgeiová byla s vážnými zraněními převezena do nemocnice, kde jim však podle serveru Kiss FM v pondělí ráno podlehla.

Článek pokračuje pod grafikou

Kiptum byl podle Kimaiya už mrtev a uvězněný pod vrakem, který se po nárazu do stromu několikrát převrátil. Rwandský trenér Gervais Hakizimana se měl nacházet několik metrů od auta, kam ho rána vymrštila, a ještě prý dýchal, ale než stačila dorazit pomoc, zraněním také podlehl.

Zdemolované auto teď bude podrobně zkoumat policie.

„Bylo mu teprve 24 let, a už to byl náš hrdina, který triumfoval ve Valencii, Chicagu či Londýně a dalších top závodech. Jeho mentální síla a disciplína těžko nacházely srovnání,“ truchlil keňský prezident William Ruto.

„Výjimečný sportovec, který po sobě zanechal výjimečnou stopu. Naše myšlenky míří k jeho rodině a celé sportovní komunitě. Odpočívej v pokoji,“ dodala hlava státu.

Vstoupit do diskuse
3
Články odjinud


Články odjinud