20. dubna 2024 • 14:29

Snový start do sezony! Fenomén Duplantis překonal světový rekord

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
53 otázek s Gudasem: komu dal největší nakládačku, proč nosí plnovous
REVIEW Bohemians: Propad klokanů? Lazaret Ďolíček, letní flopy a starý kádr
VŠECHNA VIDEA ZDE

Švédský tyčkař Armand Duplantis hned při prvním letošním startu pod širým nebem vylepšil světový rekord. Na mítinku Diamantové ligy v čínském Sia-menu dnes skočil 624 centimetrů. Vlastní historické maximum z loňského finále Diamantové ligy v Eugene překonal o jeden centimetr.Čtyřiadvacetiletý Duplantis v halové sezoně po boji vyhrál mistrovství světa, ale dostal se maximálně na 605 centimetrů. Na venkovní sezonu, jejímž vrcholem budou olympijské hry v Paříži, se nachystal výborně. Na šesti metrech rozhodl o svém vítězství a pak si nechal zvýšit laťku na úroveň nového světového rekordu. Ani tady nezaváhal, byl to jeho čtvrtý platný skok ze čtyř pokusů v soutěži.

Olympijský šampion Duplantis posunul světový rekord už poosmé. Světovým rekordmanem je od února 2020, kdy v hale v Toruni skočil 617 centimetrů.

Vítězstvím v běhu na 200 metrů překvapila devatenáctiletá Australanka Torrie Lewisová. V deváté dráze zaskočila všechny americké favoritky v čele s úřadující mistryní světa ze stovky Sha'Carri Richardsonovou a triumfovala v čase 22,96 sekundy. Richardsonová skončila za ní o tři setiny sekundy druhá.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud