Jan Jaroch
9. září 2022 • 19:44

Češi s Jokičem na palubě, časný budíček. Ale na oslavné pivo čas zbyl

Autor: Jan Jaroch, inf
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Bohemians - Sparta 1:3. Birmančevičova show, Letenští se vyhrabali z nejhoršího
PRVNÍ DOJEM: Třinec jako na Tour de France. Zatopí i Pardubicím
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z BERLÍNA | Krátká noc a budíček v šest hodin. To byla odměna basketbalistů za to, že splnili základní cíl a postoupili z pražské skupiny do osmifinále EuroBasketu. Už v pátek ráno je čekal přelet do Berlína, tudíž oslava po triumfu nad Izraelem byla skromná. „Ale na jedno pivo čas zbyl. Zašli jsme si lehce sednout na večeři, žádná velká párty do šesti,“ usmíval se Martin Peterka.Z Ruzyně se vznesl speciál určený pro úspěšné dlouhány z pražské skupiny. Satoranský a spol. cestovali vstříc berlínskému dobrodružství společně se Srby a Poláky. Jen Finové vyrazili již o den dřív do německé metropole autobusem.

„Letěli jsme asi pětatřicet minut. A bylo pohodlné, že nás hned odbavili, přímo na letištní plochu v Berlíně pro nás přijel autobus a kufry nám dovezli potom. Takže jsme na hotelu dospali to, o co jsme přišli ráno,“ líčil Peterka. „Cesta byla super! O nic jsme se nemuseli starat,“ chválil i Vít Krejčí.

Od páté hodiny večerní čekal na torzo týmu první a také poslední trénink v Marcedes Benz areně před nedělním osmifinále. Lehký hodinový program s míčem si dala pouze šestice českých borců - David Jelínek, Vít Krejčí, Ondřej Sehnal, Martin Kříž, Patrik Auda a Martin Peterka. Ti vytěžovanější se jen protahovali a okukovali nové kulisy.

Mercedes Benz arena, která pojme na basketbal 14 500 diváků, leží pár desítek metrů od břehu řeky Sprévy a berlínské zdi. Její strmé tribuny nabízejí úžasný výhled na jeviště pod sebou. Bude to kotel, v němž se mají Češi uvařit pod náporem Giannisem Antetokunmpa a spol.. O závažnosti zranění jeho lehce podvrknutého kotníku se však dá jen spekulovat. Páteční trénink Řekové zrušili a nebylo po nich vidu ani slechu.

Zatímco v Praze měli čeští reprezentanti výhodu a už se v hale připravovali čtyři dny před startem turnaje, tentokrát jim pro adaptaci v novém prostředí musí stačit jediná hodina. Od sobotního poledne je už aréna vyblokovaná pro samotné zápasy a Češi přijdou na řadu až v poslední osmifinálové dvojici v neděli od 20.45.

„Je škoda, že tu nemůžeme trénovat víc. Rádi bychom, na druhou stranu to sem máme z hotelu asi 45 minut. Pro nás je důležité si odpočinout a cesty jsou namáhavé. Pokud můžeme trénovat někde blíž, tak to stačí asi,“ pravil smířlivě Vít Krejčí.

EuroBasket: Král Sato? Neskutečné, famózní, hluboká poklona. Bez lásky nedokážete nic
Video se připravuje ...

Nejseznámenější s impozantní halou je Peterka, který má za sebou dvě sezony v Bundeslize a opakovaně byl hostem na palubovce Alby Berlín.

„Hráli jsme tu ligu, Final Four německého poháru. Dva roky zpátky jsme tady s Braunschweigem dokonce Albu porazili. Hala je krásná, mám ji rád. Těším se na zápas. Doufám, že dorazí hodně lidí z Čech, není to zase tak daleko,“ přál si.

Jak zabít líně se vlekoucí čas do klíčového zápasu, se basketbalisté rozhodli sobotní procházkou k Braniborské bráně. A lehký předzápasový trénink je pak čeká v sobotu od devíti večer v tréninkové aréně Maxe Schmelinga. Je potřeba přivyknout na pozdní čas nedělního utkání.

„Musíme nějak zabít celou sobotu. Tak to ale na takových akcích bývá. Potřebujeme čas nějak smysluplně využít a ne jen ležet celý den v posteli na hotelu. Zajdeme na procházku, lehce se protáhneme. Taky se koukneme na nějaké zápasy, co chceme vidět,“ plánoval Peterka co s časem, který čeká do klíčové bitvy EuroBasketu.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud