MS basketbal 2019 | Pocta. Zídek st. jako první Čech v Síni slávy FIBA. Ocenili i Hejkovou | iSport.cz
30. srpna 2019 • 15:35

Pocta. Zídek st. jako první Čech v Síni slávy FIBA. Ocenili i Hejkovou

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
RENTGEN: Stanciu ožil. Kolik šancí vytvoří parťákům s Jabloncem?
Vémolice v kuchyni. Slavný MMA zápasník ukázal, jak si chystá jídlo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý basketbalista Jiří Zídek starší byl v dějišti mistrovství světa v Pekingu jako první Čech uveden do Síně slávy FIBA. Ocenění se den před startem šampionátu v Číně dočkala i slovenská trenérka žen USK Praha Natália Hejková.Pětasedmdesátiletý Zídek, místo nějž se slavnostního ceremoniálu zúčastnil jeho nejstarší syn Jan, získal s československou reprezentací stříbro a bronz na mistrovství Evropy. Se Slavií VŠ Praha byl sedmkrát mistrem ligy a v roce 1965 hrál finále Poháru mistrů evropských zemí.

Startoval na šesti evropských a dvou světových šampionátech, v roce 1972 dosáhl s týmem na olympiádě v Mnichově na osmé místo. Zídek byl také dvakrát zvolen nejlepším československým basketbalistou a drží ligový střelecký rekord. V roce 2001 byl vyhlášen československým basketbalistou 20. století.

Pětašedesátiletá Hejková slavila pět euroligových titulů, v roce 2015 se jí to povedlo se USK Praha. "Jsem pyšná, že z tak malé země, jako je Slovensko, jsem se dostala do Síně slávy," řekla Hejková. "Bůh mě miluje, protože na cestě s basketbalem mi dal spoustu skvělých manažerů, asistentů a vynikajících hráček. Proto jsem tady, díky všem," dodala.

Vedle Zídka byli mezi legendy v hráčské kategorii zařazeni Janeth Arcainová z Brazílie, in memoriam Margo Dydeková z Polska, Atanas Golomejev z Bulharska, slavný Američan Alonzo Mourning, Fabricio Oberto z Argentiny, Jose Ortiz z Portorika a Muhsin Mizat Vardá z Egypta. Mezi trenéry byli s Hejkovou oceněni Bogdan Tanjevič z Černé Hory a posmrtně Mou Cuo-jün z Číny.

Basketbalový INSIDER před MS: Tip na vítěze? Nejsou to Američané. Jak nahradit Veselého

Sport Magazín Plus k MS v basketbalu 2019 kupujte na iKiosek.cz ZDE>>>

Velký průvodce MS v basketbale 2019 v pátečním Sport Magazínu Plus

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Skupina K
Články odjinud


Články odjinud