6. září 2019 • 10:32

Český skaut v NBA o MS: Náš basketbal už nikdy nebude jako dřív

Autor: e15.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Boston - Florida 1:2. Zachův gól nestačil, Bruins v play off končí
Gudasova proměna: Z průšviháře do kliďase. Už si nic nedokazuje, líčí Salfický
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jeho šéfem je basketbalová legenda Michael Jordan, šestinásobný vítěz americké NBA a dvojnásobný olympijský vítěz, zároveň ale taky majitel klubu Charlotte Hornets. Právě pro něj bývalý český reprezentant, devětadvacetiletý Jakub Kudláček, už třetím rokem létá po světě a sleduje při hře stovky basketbalistů. Mezi nimi vybírá, kdo by byl tím správným pro tým do nejlepší basketbalové soutěže světa. Teď s nadšením sleduje, jak si čeští hráči vedou na světovém šampionátu v Číně a pro E15.cz zhodnotil šance samotných hráčů i tuzemského basketu v budoucnosti.Jaký dopad má postup českých basketbalistů ze skupiny MS potvrzený nečekaným vítězstvím nad Tureckem? "Je to jednoduché. Basketbal u nás už nikdy nebude jako dříve," říká Kudláček. "Tohle je obrovský úspěch a klobouk dolů před kluky. Počítám, a doufám, že to pomůže zpopularizovat tento nádherný sport a přitáhne to velkou pozornost medií, investorů, fanoušků a spoustu nových nadšených baskeťáků," dodává.

"Doufám, že lidé pochopí, jak velký úspěch to je, že basketbal je opravdu globální sport a konkurence je obrovská, ať už kvůli veliké celosvětové hráčské základně nebo počtu zemí, které basketbal hrají a investují do něj obrovské peníze," říká český skaut a bývalý basketbalový reprezentant o ekonomické stránce úspěchu. "V neposlední řadě doufám, že to všichni budou brát jen jako další motivaci k tvrdé práci a budeme jako basketbalový národ více a více ambiciozní. Pokud neusneme na vavřínech a vezmeme to jako palivo do další práce, jako odrazový můstek k mnohem větším cílům, tak jsem přesvědčen, že už ten další zápas proti USA, ať už ho bude hrát ta současná nebo budoucí generace, budeme hrát na vítězství," motivuje k další práci.

Ač ti úplně nejlepší hráči se na MS letos nepředstavili, šampionát je pořád sledovaný po celé planetě. Hráči tak mají jedinečnou šanci se ukázat a říct si o angažmá v těch nejlepších evropských ligách, či přímo v zámoří. "Každopádně se mi líbí, že i tak kluci hrají skvěle týmově a je vidět, že si tam nikdo osobní statistiky “nehoní”. Že všichní jdou za tím úspěchem jako jeden tým," dodává však Kudláček důležitost jednoty českého týmu. A věří, že ani postup z osmifinálové skupiny není pro výběr Ronena Ginzburga nereálnou věcí.

Celý velký rozhovor s Jakubem Kudláčkem čtěte na E15.cz ZDE>>>

České oslavy v Číně! Fanoušci si na MS užívali postup basketbalistů
Video se připravuje ...

Sport Magazín Plus k MS v basketbalu 2019 objednávejte na iKiosek.cz ZDE>>>

Velký průvodce MS v basketbale 2019 v pátečním Sport Magazínu Plus Velký průvodce MS v basketbale 2019 v pátečním Sport Magazínu PlusFoto Sport Magazín

Vstoupit do diskuse
0
Skupina K
Články odjinud


Články odjinud