Američané na MS porazili Řecko, Austrálie s Francií jsou ve čtvrtfinále

0
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Po Argentině, Polsku, Srbsku a Španělsku si dnes zajistili účast v play off basketbalového MS také Austrálie a Francie. Obhájci titulu ze Spojených států amerických porazili Řecko 69:53 a také turnajem dál procházejí bez porážky.

V řeckém dresu potvrdil Giannis Antetokounmpo, že ocenění pro nejužitečnějšího hráče NBA nezískal náhodou. Proti kolegům ze zámořské ligy se blýskl 15 body a 13 doskoky, jeho tým ale od druhé čtvrtiny pouze dotahoval vedení favorita. Lídrem Američanů byl Kemba Walker s 15 body.

Australané po boji porazili Dominikánskou republiku 82:76. Soupeře nepustili ani jednou do vedení, ale vedli maximálně o 12 bodů a ještě v polovině třetí čtvrtiny byl stav nerozhodný. Rozehrávač Patty Mills se na výhře podílel 19 body a 9 doskoky.

Obhájci bronzu z Francie si postup zajistili po těsném vítězství 78:75 nad Litvou v repríze duelu o třetí místo z posledního šampionátu. Soupeř zlikvidoval sedmnáctibodové manko ze třetí čtvrtiny a v závěru i vedl 72:70, ale nestačilo to. Rozehrávači Evan Fournier a Nando de Colo se podělili o 45 bodů (24+21) a dali i dva poslední koše Francouzů.

Ve skupině o umístění Kanada vytvořila 24 trojkami proti Jordánsku (126:71) nový rekord mistrovství světa. Ten předchozí drželi od roku 1994 Američané s 19 tříbodovými koši proti Portoriku (134:83). Autor 29 kanadských bodů Kyle Wiltjer trefil sedm střel zpoza oblouku.

Také Novozélanďané potvrdili, že jsou týmem spíše pro horní polovinu výsledkové listiny. Japonsku dali 18 trojek a zvítězili 111:81. Nejlepším střelcem zápasu byl ale v japonském dresu Nick Fazekas s 31 body.

Zklamaní Turci, které do osmifinále nepustil český tým, v utkání s Černou Horou dlouho směřovali k další porážce, ale poslední tříminutovku vyhráli 18:6 a zvítězili 79:74.