Krejčí po pěti zápasech nastoupil v NBA. Nebodoval, ale Atlanta vyhrála

0
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana

Basketbalisté Atlanty porazili v NBA Phoenix na jeho palubovce jasně 132:100. V závěru utkání za rozhodnutého stavu se po pěti zápasech dostal do hry i český reprezentant Vít Krejčí, bodově se však neprosadil. Výhru Atlanty zařídili hlavně Trae Young 20 body a 12 asistencemi a Dejounte Murray, který dal 21 bodů.

Krejčí nastoupil bezmála šest minut před koncem duelu, kdy vystřídal za stavu 122:81 Jalena Johnsona. Zaznamenal po jedné asistenci, doskoku, zisku a faulu a také si připsal jednu neúspěšnou trojku.

Po většinu utkání Krejčí jen sledoval, jak si Atlanta buduje náskok až 43 bodů, a to i díky 19 trojkám z 33 pokusů. Po výhře má vyrovnanou bilanci 26-26 a je osmá ve Východní konferenci.

Suns, kteří by měli mít již brzy k dispozici po zranění hvězdu Devina Bookera, prohráli teprve podruhé z posledních osmi utkání. Mikal Bridges dal 23 bodů, Deandre Ayton měl o bod méně. Vůbec se nedařilo Chrisi Paulovi, jenž skončil na třech bodech.

V jednoznačnou záležitost se proměnil hned od začátku atraktivní duel lídra NBA Bostonu se čtvrtým týmem Východní konference Brooklynem. Celtics zvítězili 139:96 poté, co úvodní čtvrtinu ovládli poprvé v klubové historii rozdílem 30 bodů (46:16). Za ligovým rekordem Golden State zaostali o pět bodů.

„Dá se říct, že od rozskoku jsme do toho šli,“ uvedl Jayon Tatum, který byl s 31 body nejlepším střelcem zápasu, v němž Boston vedl až o 49 bodů. Jaylen Brown dal 26 bodů. Celtics vyhráli i třetí vzájemné utkání v sezoně. V dresu Brooklynu byl nejlepším střelcem Kyrie Irving s 20 body.

Při výhře Portlandu 122:112 v Memphisu zazářil Damian Lillard, který nasbíral 42 bodů, 10 asistencí a osm doskočených míčů. Klíčová byla poslední čtvrtina, kterou Blazers ovládli 38:22. Připsali si čtvrtý triumf z posledních pěti zápasů a jsou v Západní konferenci jedenáctí těsně za postupovými příčkami do vyřazovacích bojů. „Poslední vítězství jsou pro nás hodně cenná. Dnes jsme navíc porazili nejlepší tým ze všech, proti kterým jsme v poslední době hráli, a to díky výborné koncovce,“ řekl Lillard.

Anfernee Simons mu sekundoval s 26 body. V dresu Memphisu těsně unikl triple double Ja Morantovi, jenž nasbíral 32 bodů, 12 asistencí a devět doskoků. Druhý tým Západní konference prohrál už pošesté z poslední 10 utkání.

Philadelphia přehrála Orlando 105:94 poté, co v poslední části udržela soupeře na 16 bodech. S 28 body a 11 doskoky zářil Joel Embiid, 26 bodů, 10 asistencí, devět doskoků, ale i sedm ztrát, nastřádal hvězdný James Harden. Díky osmému úspěchu z posledních 10 zápasů jsou Sixers na Východě třetí.

Na Západě drží třetí příčku Sacramento, které zvítězilo v San Antoniu 119:109. Výborný výkon podal Domantas Sabonis, jenž nasbíral 34 bodů a 11 doskoků, 31 bodů a 10 asistencí si připsal De'Aaron Fox. Za Spurs se nejvýrazněji prosadil mladý Malaki Branham s kariérním maximem 22 bodů.

Toronto v Utahu prohrálo 128:131, nestačil mu ani triple double Freda VanVleeta za 34 bodů, 12 asistencí a 10 doskoků. Na druhé straně zářil Lauri Markkanen s 28 body a 13 doskoky. Minnesota porazila Golden State 119:114 po prodloužení hlavně zásluhou D'Angella Russella a jeho 29 bodů.

Utkání Detroit - Washington bylo odloženo, protože Pistons uvízli kvůli sněhové bouři v Dallasu.

NBA:

Boston - Brooklyn 139:96, Houston - Oklahoma City 112:106, Memphis - Portland 112:122, Minnesota - Golden State 119:114 po prodl., Philadelphia - Orlando 105:94, Phoenix - Atlanta 100:132 (za hosty Krejčí 1 doskok, 1 asistence), San Antonio - Sacramento 109:119, Utah - Toronto 131:128. Utkání Detroit - Washington bylo odloženo.