Krejčí dostal suverénně nejvíc minut v sezoně! Zapsal první tři body i výhru

0
První Čech, který prorazil Nadalovu antukovou auru: Lehečkův úžasný večer
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel

Vít Krejčí nastoupil v pátečním utkání NBA v základní sestavě Atlanty, vstřelil první tři body v sezoně a k výhře 99:92 v Memphisu přispěl i pěti asistencemi. Český basketbalista nastoupil potřetí v ročníku a odehrál přes 22 minut. Připsal si také dva získané míče a po jednom doskoku a bloku. Lídrem Hawks byl při trvající absenci Trae Younga Dejounte Murray, jenž nastřílel 41 bodů včetně šesti trojek a přidal sedm doskoků a šest asistencí.

Po dvou minutách v Charlotte a třech doma proti Clevelandu dostal Krejčí suverénně největší porci minut v sezoně. V lize bodoval poprvé od loňského dubna, kdy si připsal dva body proti Chicagu. Aspoň 20 minut odehrál naposledy také v dubnu při porážce s Bostonem, tehdy nezaznamenal ani bod. Zatímco v předchozích dvou startech český hráč ani nevystřelil, tentokrát trefil v první čtvrtině tříbodový koš, další tři pokusy o trojku v body neproměnil.

Murray si vyrovnal kariérní maximum. "Kontroloval hru po celou dobu zápasu. Odehrál skvělé utkání a je výrazně vidět ve statistikách. A má na kontě i důležité střely," řekl o lídrovi Hawks trenér Quin Snyder. "Jen jsem chtěl hrát. Na statistiky jsem se nikdy nekoukal," podotkl Murray.

Výsledky NBA

Cleveland - Minnesota 113:104 po prodl., LA Lakers - Milwaukee 123:122, Memphis - Atlanta 92:99 (za hosty Krejčí 3 body, 5 asistencí, 1 doskok), New York - Orlando 98:74, Oklahoma City - Miami 107:100, Philadelphia - New Orleans 95:103, Portland - Houston 107:123, Washington - Charlotte 112:100.

1. Oklahoma City 63 44 19 69,8
2. Minnesota 64 44 20 68,8