Jan Jaroch
15. května 2024 • 14:09

Protekční prcek? LeBronův syn míří na draft, Lakers ho chtějí pro tátu

Autor: Jan Jaroch
Vstoupit do diskuse
3
TOP VIDEA
Chybí levá noha, Červ odsune Krejčího na stopera. Co křídla a základní sestava?
Hašek oznámil nominaci na EURO. Jedou Červ a Jaroš, překvapení na levém beku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zástava srdce minulé léto, po ní nevýrazná první sezona na univerzitě. Nic nešlo podle plánu, přesto je Bronny James, nejstarší syn LeBrona Jamese, blízko NBA. Devatenáctiletý mladík prošel zdravotními testy a nyní ukazuje své schopnosti i tělesné proporce v rámci draft combine v Chicagu, kde jsou poměřováni zájemci o vstup do nejlepší basketbalové ligy. A koncem června si může při draftu nasadit kšiltovku LA Lakers, kteří o něj eminentně stojí. V šatně by se potkal i se slavným tátou, s nímž by vytvořil první duo otec – syn v dějinách ligy.Odehrál jste poslední zápas v dresu Lakers? slyšel nedávno LeBron James, když losangeleský tým podruhé za sebou ztroskotal v play off na Denveru Nuggets. „Bez komentáře,“ odvětil nejlepší střelec v dějinách NBA. Ani ve své jednadvacáté ligové sezoně neumdléval. Nastoupil k 71 zápasům, za 35 minut na hřišti průměroval 25,7 bodu, 7,3 doskoku a 8,3 asistence. To jsou v jeho devětatřiceti letech naprosto bezprecedentní čísla.

Ve svém věku však hledá čtyřnásobný šampion NBA větší vzrušení. Lakers jsou momentálně bez trenéra a síla týmu se nezdá taková, aby mohl v blízké budoucnosti útočit na nejvyšší mety. Co tedy Jamese může udržet v Hollywoodu, kde má pro příští sezonu hráčskou opci na 51,4 milionu dolarů? Majitelka Lakers Jeannie Bussová dobře ví. Klub už do éteru pustil, že je připravený LeBronovi splnit možná největší sen a koncem června draftovat jeho syna Bronnyho. Navrch nabízí nový maximální kontrakt na tři roky a 164 milionů.

Lákavé vyhlídky, pro devatenáctiletého Bronnyho však momentálně ne moc příjemná situace. Protekční dítě, jehož příjmení má větší váhu než jeho basketbalový um, špitá se v zákulisí. My vám to říkali, vyrojily se hlasy, když se v pondělí v rámci draft combine zjistilo, že Bronny měří jen 186 centimetrů a ne 193, jak bylo uváděno v jeho univerzitní profilu. Ten evidoval výšku v botách, kdežto v Chicagu se měřili borci naboso. I tak celkem znatelný rozdíl…

Junior má za sebou těžké období. Loni v červenci měl při tréninku zástavu srdce, kterou způsobila vrozená vada. Sám o sobě komplikovaný přechod ze střední na univerzitu měl ještě složitější. Do hry za University of Southern California naskočil až v polovině prosince, za 25 zápasů měl průměr 4,8 bodu, 2,8 doskok a 2,1 asistence. Jestliže minulé léto někteří skauti predikovali, že bude letos na draftu vybrán v nejlepší desítce, realita je zcela jiná. Konec druhého kola, zřejmě 55. výběr, který mají Lakers…

Bronny má tátovy rysy, je taktéž dobře stavěný a čerstvě naměřený vertikální výskok 103 centimetrů potvrzuje jeho atletičnost. Rozdíl dvaceti centimetrů ve výšce je ale dramatický. Žádný rozdílový hráč, ale 3 and D borec, tedy elitní obránce a přesný trojkař, tak by se měl v lize profilovat. „Chytrý basketbalista se solidním citem pro hru. Potřebuje se ještě vyvíjet, ale základy má slušné,“ popsal pro Yahoo Sports nejmenovaný skaut. Z univerzity na něj šly zase reference jako na velkého dříče, pokorného a oblíbeného spoluhráče.

Letošní draft je braný za nejslabší za poslední roky, zřejmě i proto Bronny zůstává mezi kandidáty draftu a čeká se, že tomu tak bude i po 29. květnu, což je nejzazší datum, kdy se může odhlásit. Podle insiderů by ho rádi pozvali na předváděcí tréninky vyjma Lakers dva či tři další kluby NBA. Vidina toho, že by se synem mohli získat i otce, je lákavá. Zákulisní síla Jamese seniora a jeho zastupující agentury Klutch Sports je však veliká. Očekává se, že se LeBronův managment pokusí odradit od draftování Bronnyho případné zájemce a syn připadne Lakers.

Vidina prvního páru otec – syn v historii NBA nabírá stále reálnější kontury.

Vstoupit do diskuse
3
Články odjinud


Články odjinud