Děčín hodil ostudu s Nymburkem za hlavu a porazil Prostějov

0
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Basketbalisté Děčína se oklepali ze sobotního výprasku na palubovce Nymburka, kde podlehli 28:73, a v předposledním kole nadstavbové části NBL porazili Prostějov 77:71. Před finišem skupiny A1 mají Severočeši na čtvrtém místě 59 bodů stejně jako druhý Prostějov a třetí Pardubice.

Děčínu dnes nevyšel úvod a po první čtvrtině prohrával s Prostějovem o osm bodů. Nepříznivý vývoj ale domácí otočili a přestože Hanáci v závěru dokázali snížit na rozdíl jediného bodu, Aličova trojka a koš Pavla Houšky pojistily Děčínu vítězství. Alič byl s 21 body nejlepším střelcem zápasu.

"Chci poděkovat hráčům, jak se zvedli po utkání v Nymburku. Takových lapsusů jsme už pár zažili a víme, že tyhle situace umíme rychle spolknout a pokračovat dál," řekl děčínský trenér Pavel Budínský.

"V prvním poločase na nás byla vidět trochu nervozita, nedávali jsme trestné hody. Primární úkol byl vyhrát. Jsme stále ve hře o lepší než to čtvrté místo. Věřím, že to v sobě udržíme a dokážeme vyhrát i na Folimance," uvedl.

Pardubice udržely třetí příčku díky vítězství nad USK Praha. Po předchozí vydřené výhře nad Kolínem v prodloužení zdolali dnes poslední tým skupiny A1 překvapivě snadno 92:56. Za domácí přitom nenastoupili Kotas, Arnold a Muirhead, vysokoškoláci hráli bez Hrubana. Východočeši ovládli všechny fáze utkání, 31 body přispěl k jasné výhře Hampton.

Do předkola play off vstoupily vítězně NH Ostrava, která zdolalo Chomutov 80:64, a Levice. Slovenský tým porazil Svitavy 85:65.

Basketbalová Mattoni liga mužů - 9. kolo nadstavby, skupina A1:
Děčín - Prostějov 77:71 (15:23, 39:39, 56:52)
Nejvíce bodů: Alič 21, J. Houška a P. Houška po 14 - Cadri-Nicholson 18, Smith 16, Pandula 11. Rozhodčí: Vyklický, Hošek, Vondráček. Trestné hody: 25/14 - 16/14. Fauly: 20:19. Trojky: 7:5.

Pardubice - USK Praha 92:56 (24:13, 41:26, 69:42)
Nejvíce bodů: Hampton 31, Pospíšil 20, Bohačík a Černošek po 11, Opoku 10 - Sedmák 13, Votroubek 12, Slavík 11. Rozhodčí: Hruša, Galajda, Benda. Trestné hody: 13/11 - 6/3. Fauly: 14:20. Trojky: 7:5.

Předkolo play off basketbalové ligy mužů - 1. zápasy:
Ostrava - Chomutov 80:64 (17:17, 41:35, 56:50)
Nejvíce bodů: Luettgerodt 20, Jurečka 14, Gniadek 13 - Pope 20, Lowery 17, Krakovič 9. Rozhodčí: Paulík, Vrážel, Komprs. Tresté hody: 27/16 - 12/7. Fauly: 15:22. Trojky: 8:7.

Levice - Svitavy 85:65 (21:20, 41:35, 62:53)
Nejvíce bodů: Grant 20, Waleskowski 17, Bernard 11 - Deloach 18, Meno 13, Mróz 12, Horák 10. Rozhodčí: Dolinek, Kapl, Holubek. Trestné hody: 21/14 - 18/14. Fauly: 20:23. Trojky: 3:1.